اجاره خودرو مینی بوس

در گذشته افراد برای اجاره خودرو مینی­ بوس باید به ترمینال­ های مسافربری مراجعه می‌کردند و بعد از صرف زمان و انرژی خود، مینی‌بوس مورد نظر را کرایه می­کردند. اما امروزه شرکت­ های اجاره دهنده خودرو، خدمات خود را به نحوی ارائه دهند تا مشتریان بتوانند بدون صرف هزینه و زمان، به راحتی مینی‌بوس مورد نظر خود را کرایه کنند. در این مقاله در مورد شرایط اجاره خودرو مینی بوس و انواع مینی‌بوس اجاره‌ای با شما صحبت می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

امروزه رفت­ و ­آمد و جابجایی با خودروی شخصی در سطح شهر و یا خارج از شهر کمی دشوار شده است. بسیاری از افراد به دلایل مختلف نظیر گران شدن قیمت بنزین و وجود ترافیک­ های سنگین استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مینی‌بوس را ترجیح می‌دهند. مینی‌بوس‌ها از جمله وسایل حمل­ و­نقل عمومی محسوب می‌شوند که متناسب با نوع خود و امکاناتی که از آن برخوردار هستند می‌توانند ۱۲ تا ۲۱ نفر را جابه­ جا کنند.

 

 

اجاره خودرو مینی­ بوس

سؤالات متداول
1نحوه ارائه خدمات اجاره خودرو مینی­ بوس به چه صورت است؟
خدمات کرایه مینی­ بوس به صورت درون­شهری و برون­شهری ارائه می‌شود. بدین صورت که کرایه خودرو مینی­ بوس درون­شهری به صورت ساعتی و اجاره خودرو مینی ­بوس برون­شهری به صورت کیلومتری محاسبه می‌شود.
2کاربرد اجاره خودرو مینی بوس به چه صورت است؟
مینی­ بوس ­ها از جمله وسایل حمل­ و ­نقل عمومی محسوب می‌شوند که می‌توان آن­ها را به دو دسته قدیمی و مدرن تقسیم­ بندی کرد. از این وسایل می­توان در مسافرت­ های مختلف حتی در مسیر کوهستانی با طول ۳۰۰ کیلومتر استفاده کرد..
3انواع خودرو مینی بوس کدام است؟

 1. اجاره مینی ­بوس معمولی
 2. اجاره خودرو مینی ­بوس تشریفاتی

4قیمت اجاره خودرو مینی بوس به چه صورت است؟
در هنگام اجاره مینی­ بوس باید به این نکته دقت داشت که عوامل متعددی در تعیین قیمت کرایه خودرو مینی ­بوس موثر هستند که از جمله آن­ها می­توان به ساعت حرکت و رفت و برگشت مینی­بوس، طول مدت زمان سفر با مینی­ بوس و امکاناتی که مینی ­بوس از آن برخوردار است، اشاره کرد.

اجاره خودرو مینی بوس

نحوه ارائه خدمات اجاره خودرو مینی­ بوس

خدمات کرایه مینی­ بوس به صورت درون­شهری و برون­شهری ارائه می‌شود. بدین صورت که کرایه خودرو مینی­ بوس درون­شهری به صورت ساعتی و اجاره خودرو مینی ­بوس برون­شهری به صورت کیلومتری محاسبه می‌شود.  مینی ­بوس ­ها همراه با یک راننده مجرب مسلط به امور تشریفاتی و حتی مسلط به زبان‌های خارجی کرایه داده می­شود. به همین دلیل مشتری در هنگام اجاره خودرو مینی ­بوس احتیاجی به ارائه دادن مدارک خود ندارد.

مسئولیت و هزینه تمامی حوادث، تصادفات و آسیب­های احتمالی وارده به مینی­بوس، بر عهده راننده است و مشتری برای اجاره کردن خودرو مینی­بوس فقط باید اطلاعاتی نظیر روز، تاریخ و ساعت سفر خود را ارائه دهد و مهلت تحویل مینی‌بوس را مشخص کند.

کاربرد اجاره خودرو مینی ­بوس

مینی­ بوس ­ها از جمله وسایل حمل­ و ­نقل عمومی محسوب می‌شوند که می‌توان آن­ها را به دو دسته قدیمی و مدرن تقسیم­ بندی کرد. از این وسایل می­توان در مسافرت­ های مختلف حتی در مسیر کوهستانی با طول ۳۰۰ کیلومتر استفاده کرد.

کرایه خودرو مینی بوس

اجاره خودرو مینی­ بوس جهت ارائه سرویس­های مختلف به صورت قراردادی یا دائمی صورت می­گیرد که از جمله موارد استفاده از آن­ها می‌توان به گزینه­ های زیر اشاره کرد:

  1.   برای تورهای گردشگری و مسافرت­ های دسته‌جمعی از اجاره خودرو مینی­ بوس همراه با امکانات اختصاصی در زمینه امور گردشگری استفاده می­شود.
  2.       برای مسافرت های چند روزه و ۲۴ ساعته از مینی­بوس­ها استفاده می‌شود.
  3.     به عنوان سرویس‌های مدارس مورد استفاده قرار می­گیرند.
  4. جهت ارائه خدمات در شرکت­ ها و سازمان­ های دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می­گیرند.
  5.  از اجاره خودرو مینی ­بوس برای حمل­ و­نقل افراد در مراسم­ های عروسی و عزاداری نیز استفاده می­شود.

انواع خودرو مینی­ بوس

مینی­ بوس­ ها به ماشین­های کوچکتر از اتوبوس گفته می­شود و به صورت کلی می­توان آن­ها را در دو نوع معمولی یا قدیمی و تشریفاتی و مدرن دسته‌بندی کرد.

کرایه خودرو مینی بوس

   1. اجاره مینی ­بوس معمولی

این دسته از مینی­بوس­ها از گذشته تا به حال مورد استفاده قرار گرفته­اند که از جمله آن­ها می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

   • اجاره خودرو مینی­ بوس فیات اویکو

این نوع مینی­ بوس از جمله مینی ­بوس­ های قدیمی محسوب می­شود که هنوز در سطح شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هنگام اجاره خودرو مینی­ بوس فیات اویکو باید توجه داشت که مینی ­بوس­ های فیات اویکو از سیستم گرمایشی برخوردار هستند، اما سیستم سرمایشی ندارند. این موضوع در فصول گرم سال می‌تواند آزاردهنده باشد. علاوه بر این کرایه خودرو مینی­ بوس فیات اویکو و استفاده از آن باعث آلودگی هوا و تخریب محیط زیست نیز می­شود.

در بعضی از مواقع پیش می‌آید که راننده برای تامین رفاه مسافران به صورت دستی اقدام به نصب سیستم سرمایشی می­کند. این کار به هیچ عنوان استاندارد نیست و امکان دارد مشکلات و خطراتی به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانیم :کرایه اتوبوس

   • اجاره خودرو مینی­ بوس بنز قدیمی

امروزه از این نوع مینی­بوس­ها برای حمل­و­نقل کارگران کارخانه‌ها و همچنین کارمندان برخی مراکز دولتی استفاده می‌شود. مینی‌بوس‌ بنز قدیمی از سیستم گرمایشی برخوردار هستند و بدون سیستم سرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

   1. اجاره خودرو مینی ­بوس تشریفاتی

نوع دیگری از مینی ­بوس­ های اجاره‌ای وجود دارند که به صورت معمول از تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز مسافران برخوردار هستند. از این نوع مینی­ بوس ­ها که مینی ­بوس تشریفاتی نامیده می­شوند، بیشتر برای حمل ­ونقل افراد در تورهای ایرانگردی، همایش‌های مختلف، و فرودگاه استفاده می­شود. از جمله مهمترین مینی­بوس­های تشریفاتی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • کرایه خودرو مینی­ بوساجاره خودرو مینی­ بوس فیات دوککاتو

اجاره مینی­ بوس فیات دوککاتو از ظرفیت ۱۸ نفری برخوردار است و بیشتر برای جابه ­جایی کارمندان در مراکز و کارخانجات دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می­گیرد. این مینی­ بوس ­ها دارای سیستم­ های سرمایشی و گرمایشی و ظاهری شیک و برازنده هستند و از استانداردهای اروپایی نیز برخوردار هستند. به همین دلیل می‌توانند آسایش و راحتی مسافران خود را تامین کند.

از دیگر موارد اجاره خودرو مینی­بوس فیات دوککاتو می­توان به استفاده از آن برای حمل­و­نقل افراد در مراسم ترحیم به بهشت زهرا و یا جابه ­جایی دانش ­آموزان در هنگام برگزاری اردوهای علمی و گردشگری در بعضی مدارس اشاره کرد.

   • اجاره خودرو مینی ­بوس ایسوزو

مینی­بوس ایسوزو از 18 صندلی برخوردار است و برای تامین رفاه و آسایش مسافران مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی شده است. اجاره خودرو مینی­بوس بیشتر برای مسافرت­های بین­شهری و یا به عنوان سرویس حمل­و­نقل افراد در مراکز دولتی و خصوصی استفاده می­شود.

   • اجاره خودرو مینی­ بوس سیترا

این نوع مینی ­بوس از ظرفیت ۱۸ و ۲۱ نفره برخوردار است که از هر دو نوع آن برای جابه­ جایی کارمندان و کارکنان کارخانجات و شرکت­های دولتی و خصوصی استفاده می­شود. مینی‌بوس سیترا از ظاهری شیک، زیبا و طراحی داخلی مناسبی برخوردار است و در آن سیستم سرمایشی و گرمایشی نیز نصب شده است.

کرایه خودرو مینی­ بوسقیمت اجاره خودرو مینی­ بوس

در هنگام اجاره مینی­ بوس باید به این نکته دقت داشت که عوامل متعددی در تعیین قیمت کرایه خودرو مینی ­بوس موثر هستند که از جمله آن­ها می­توان به ساعت حرکت و رفت و برگشت مینی­بوس، طول مدت زمان سفر با مینی­ بوس و امکاناتی که مینی ­بوس از آن برخوردار است، اشاره کرد.

بدین صورت که هر چه مسافرت طولانی­تر باشد و مینی­بوس مسافت بیشتری را طی کند، هزینه اجاره خودرو مینی ­بوس نیز افزایش پیدا می­کند. علاوه بر این مینی­بوس­ها با توجه به مدل خود از امکانات متفاوتی برخوردار هستند که این موضوع نیز از مهمترین عوامل تعیین قیمت اجاره خودرو مینی­ بوس محسوب می­شود.

نتیجه‌گیری

افرادی که تصمیم به اجاره مینی‌بوس اجاره دارند می‌توانند به صورت رزوانه و ساعتی و سرویس ایاب و ذهاب مینی‌بوس را اجاره کنند. قیمت اجاره مینی‌بوس به فاکتورهایی مانند مدل مینی بوس و ساعات اجاره مینی‌بوس بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما