قیمت کرایه اتوبوس

قیمت کرایه اتوبوس

امروز می‌خواهیم به موضوع قیمت کرایه اتوبوس بپرداریم. با دریان سفر امید همراه باشید. مسافرت با اتوبوس به دلیل پایین آوردن هزینه‌ها برای مسافران و راحتی و امنیت بالا با استقبال زیادی از سوی مسافران روبروست. با توسعه فناوری‌های جدید و خرید اینترنتی، دیگر نیازی نیست برای خرید بلیط اتوبوس به ترمینال شرق و سایر ترمینال‌های اتوبوس‌رانی مراجعه کنید. شرکت دریان سفر امید با توجه به پیشینه‌ای که در زمینه عرضه بلیط سفر و سایر خدمات گردشگری دارد.

یکی از  بهترین وب‌سایت‌ها برای رزرو بلیط و بدست آوردن قیمت کرایه اتوبوس است. شما می‌توانید در دریان سفر امید  بهترین قیمت را برای خرید بلیط اتوبوس پیدا کنید. از طرفی اگر ترجیح شما رفاه و آرامش بیشتر در طول سفر است، می‌توانید بلیط اتوبوسی را بخرید که اگرچه قیمتش کمی بیشتر است، اما از امکانات رفاهی بیشتری هم برخوردار هستند و سفر شما را دلپذیرتر می‌کنند.

همان طور که اشاره شد، ارزان بودن قیمت کرایه اتوبوس نسبت به سایر وسایل نقلیه بین‌شهری، یکی از انگیزه‌های مردم برای سفر با اتوبوس است. عوامل متعددی در تعیین قيمت كرايه اتوبوس موثرند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به طول سفر و امکانات اتوبوس‌ها اشاره کرد. اما اگر به دنبال استعلام قیمت کرایه اتوبوس برای یک یا چند مسیر هستید، می‌توانید به سایت دریان سفر امید مراجعه کنید. همچنین قیمت بلیط VIP را  هم می‌توانید مشاهده کنید. اگر هم به دنبال قیمت کرایه  اتوبوس ارزان هستید، می‌توانید در تنظیمات بالای صفحه، کرایه‌ها را براساس کمترین قیمت تعیین کنید.

دریان سفر امید

دریان سفر امید یکی از معروف‌ترین شرکت‌های اتوبوس‌رانی در کشور است. از سال‌ها  قبل دریان سفر امید در بیشتر شهرهای کشور نمایندگی داشته است. در حال حاضر بیشتر اتوبوس‌های شرکت دریان سفر امید از نوع VIP هستند. قیمت اجاره ماشین بر اساس مدل خودرو، تعداد روزهای اجاره و اینکه قرارداد اجاره ماشین بدون راننده باشد یا قرداد اجاره ماشین با راننده باشد ممکن است تغییراتی داشته باشد.

کرایه ماشین‌های روز دنیا با شرایط مناسب را از اجاره ماشین دریان سفر امید در تهران و کرج بخواهید . اگر قصد اجاره کردن ماشین دارید، حتما این نکته را در نظر داشته باشید  وقتی که وارد سایت‌های مختلف اجاره ماشین می‌شوید، مشاهده می کنید که یک ماشین در هر شرکت با قیمت متفاوت ارائه می‌شود، اما علت این تفاوت قیمت چیست؟

 آیا یک شرکت اجاره ماشین دنبال سود بیشتر و دیگری دنبال سود کمتریست؟

خیر! درست است که شما ماشین را برای مدت کوتاهی اجاره می‌کنید و ملاک اصلی انتخاب شما قیمت اجاره ماشین است. اما تمیزی بدنه ماشین، نداشتن تصادف، سلامت موتور و فنی ماشین و از همه مهم‌تر مدل ساخت ماشین است که بر روی قیمت اجاره ماشین تاثیر مستقیم خواهد داشت و تمام این موارد باید برای اجاره ماشین مد نظر قرار گیرد . برای مشاهده قيمت كرايه اتوبوس‌های دریان سفر امید می‌توانید به صفحه لیست قيمت كرايه اتوبوس مراجعه کنید.

قیمت کرایه اتوبوس در میان قیمت کرایه سایر وسایل نقلیه بسیار کم و مقرون به‌صرفه است. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه برای سفر به شهرهای داخلی و حتی خارجی است. از آنجایی که اتوبوس‌ها در طول روز، میلیون‌ها مسافر را جابه‌جا می‌کنند، تصمیم گرفتیم تا به تفصیل درباره عوامل تأثیرگذار روی قیمت بلیط اتوبوس برایتان بگوییم.

 روال قیمت‌گذاری شرکت‌ها و ترمینال‌های مسافربری را روی انواع اتوبوس بررسی کنیم و در نهایت قوانین کنسلی بلیط اتوبوس و مراحل استرداد وجه را به‌صورت جزئی بررسی کنیم. بنابراین اگر شما نیز با اتوبوس زیاد سفر می‌کنید این مقاله را تا انتها بادقت بخوانید تا متوجه شوید چه زمانی بهترین زمان خرید بلیط اتوبوس ارزان است.

عوامل تأثیرگذار روی قیمت کرایه اتوبوس

اولین اتوبوس در سال 1290 هجری شمسی وارد رشت شد. در آن زمان تنها حدود 5درصد از جابه‌جایی مسافران با اتوبوس انجام می‌گرفت. جالب است که بدانید آن زمان قیمت کرایه اتوبوس، 3 شاهی بود. رفته‌رفته استقبال مردم برای استفاده از این وسیله نقلیه بیشتر شد تا اینکه در دهه 1340 تعدادی اتوبوس سری 0302 مرسدس بنز وارد ایران شد و بیش از 4 دهه مسافران را به مقصد رساندند.

 از اوایل دهه 1380، با نوسازی ناوگان حمل و نقل، اتوبوس‌های زیادی از برندهای معتبر جهانی وارد کشور شدند که معروف‌ترین آن‌ها برندهای ولوو و اسکانیا بود. این اتوبوس‌ها در مدل‌های متفاوت وارد ایران شدند که هر یک کیفیت‌هایی متفاوت داشتند. در حال حاضر بیش از یک قرن است که اتوبوس در ایران استفاده می‌شود. در‌ گذر‌ زمان در کنار خدمات مختلف، هرساله متوجه افزایش قیمت آن شده‌ایم. در ادامه مطلب موثرترین عوامل روی افزایش قیمت کرایه اتوبوس را بررسی می‌کنیم:

مسافت

مسافت بین مبدأ و مقصد، اولین عامل تعیین‌کننده قیمت کرایه اتوبوس است. طبیعی است هرچه این مسیر طولانی‌تر باشد، قیمت کرایه‌اش هم بیشتر می‌شود. برخلاف قیمت بلیط هواپیما، مقصد، نقشی در افزایش قیمت بلیط اتوبوس ندارد و به همین دلیل حتی قیمت آن برای مسیرهای پرتردد مانند مسیر تهران مشهد در بازه‌های زمانی شرکت دریان سفر امید مانند نوروز ثابت است.

شرکت اتوبوسرانی

شرکت های اتوبوسرانی متعددی در حال ارائه خدمات در ترمینال‌های مسافربری سطح کشور هستند. اما هرکدام از این شرکت‌ها سیاست‌های خاص خود را در ارائه خدمات به مسافرانشان دارند؛ اما با توجه به نوع اتوبوس مجاز به قیمت‌گذاری دلخوا نیستد. این شرکت‌ها با ارائه خدمات گوناگون به مسافران سعی دارند با یکدیگر رقابت کنند. برخی از این شرکت‌ها در ازای چند سفر، شما را مهمان یک سفر رایگان به مقصد همیشگی‌تان می‌کنند.

بعضی دیگر با فراهم‌آوردن امکانات گوناگون در حین سفر، سعی در جذب مسافران بیشتر برای خود دارند. شما ابتدا بررسی کنید کدام یک از این شرکت‌ها در مسیر مورد نظر شما مشغول به ارائه خدمات هستند و از میان آن‌ها ببینید در کنار قیمت کرایه ثابت، چه خدمات رایگانی به شما ارائه می‌دهند.

نوع اتوبوس

اگر همین حالا در سیستم فروش بلیط اتوبوس دریان سفر امید، مسیر تهران مشهد را برای یک تاریخ مشخص جستجو کنید لیست بلندبالایی از اتوبوس‌هایی را به شما نشان می‌دهد که در آن تاریخ قصد سفر در این مسیر را دارند. با یک بررسی کوتاه، متوجه وجود قیمت‌های مختلف برای این مسیر می‌شوید. اما چطور ممکن است؟ مگر قرار نبود برای هر مسیر مشخص قیمت کرایه (بلیط) ثابت باشد؟ در این بخش قصد داریم نظر شما را به تفاوت قیمت کرایه میان اتوبوس‌های مختلف جلب کنیم که به‌صورت مستقیم روی قیمت کرایه اتوبوس تأثیر می‌گذارند.

اتوبوس‌ها به‌طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود:

  1. اتوبوس درجه یک

اتوبوس‌های درجه 1 که به اتوبوس‌های عادی یا معمولی معروف اند، بیشترین متقاضی را دارند و تقریباً در تمام شهرها و شهرستان‌های کل کشور مشغول به جابه‌جایی مسافر هستند. این اتوبوس‌ها معمولاً 40 الی 50 صندلی دارند، پُشتی صندلی‌هایشان فقط کمی تغییر وضعیت می‌دهد و قابلیت تخت خواب شو  را ندارند. به‌طور کلی خدمات کمی را به مسافران ارائه می‌دهند، به همین دلیل قیمت بلیط اتوبوس درجه 1 بسیار ارزان است.

نکته: سفر با اتوبوس‌های درجه 1، یک انتخاب کاملا اقتصادی و مناسب برای سفرهای کوتاه است. از طرفی اگر صرفاً قیمت کرایه برایتان ملاک است می‌توانید از این اتوبوس‌ها در سفرهای طولانی مانند تهران مشهد هم استفاده کنید.

  1. اتوبوس VIP کلاسیک

اتوبوس وی آی پی بهترین نوع اتوبوس برای سفرهای زمینی است. درست است که قیمت بلیط اتوبوس VIP کلاسیک کمی بیشتر از اتوبوس درجه 1 است. اما صندلی‌های این نوع اتوبوس کمی بزرگتر هستند و امکان نیمه تخت خواب شو را دارند. با این تفاسیر به نظر می‌رسد اتوبوس‌های وی آی پی کلاسیک برای کسانی مناسب است که در کنار قیمت مناسب، دوست دارند رفاه نسبی هم در سفر داشته باشند.

  1. اتوبوس VIP تخت خواب شو

سومین نوع اتوبوس که بهترین اتوبوس برای سفر داخلی و حتی خارجی به حساب می‌آید اتوبوس وی آی پی تخت خواب شو است. این نوع اتوبوس‌ها معمولاً ظرفیت 25 نفر مسافر را دارند؛ صندلی‌های آن نسبت به صندلی دیگر اتوبوس ها بزرگتر است و در یک ردیف دونفره و یک ردیف یک نفره قرار دارند. همان‌طور که از نام این اتوبوس برمی‌آید، صندلی‌های آن قابلیت تخت خواب شو دارند. همین ویژگی آن را به گزینه مناسبی برای سفرهای طولانی از شمال به جنوب و از شرق به غرب ایران تبدیل کرده است.

 رفاه مسافران در این اتوبوس‌ها بسیار بیشتر است و در کنار صندلی‌های راحت، وجود تعداد کم مسافران و خلوت‌بودن اتوبوس باعث می‌شود سفری توام با آرامش را تجربه کنید. از خدمات جانبی رایگانی که معمولاً همراه با بلیط این اتوبوس‌ها ارائه می‌شود وعده غذایی متناسب با زمان سفر، میوه و... است.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت بلیط اتوبوس VIP تخت خواب شو تقریباً دو برابر قیمت بلیط اتوبوس‌های درجه یک است. اما همچنان نسبت به قیمت بلیط قطار و هواپیما ارزان‌تر است. با این تفاسیر بیشتر از اینکه شرکت مسافربری نقش مستقیمی روی تعیین قیمت بلیط داشته باشد، نوع و مدل اتوبوس است که نقش بسزایی در تعیین قیمت کرایه اتوبوس دارند.

قیمت کرایه اتومبیل ارزان

دریان سفر امید جایی است که با خیال راحت می‌توانید اتومبیل موردنیازتان را با شرایط و قیمت کرایه اتومبیل مناسب در اختیار داشته باشید. لیست قیمت کرایه خودرو و شرایط آن با توجه به نوع ماشین متغیر است به همین دلیل قبل از کرایه ماشین حتما با مشاوران ما در دریان سفر امید در ارتباط باشید. شرکت اجاره خودرو دریان سفر امید با بیش از ۱۰۰ خودرو لوکس و اقتصادی در سراسر ایران دارای نمایندگی فعال است. درصورت اجاره خودرو به صورت بلند‌مدت می‌توانید از تخفیفات ویژه دریان سفر امید بهره مند شوید.

تماس با ما