جنگل الیمستان

در این مقاله ما سعی کردیم نحوه دسترسی و مسیر های منتهی به جنگل الیمستان و روش های اجاره خودرو و کرایه وسیله نقلیه مناسب جهت عزیمت و سفر به جنگل الیمستان را برای شما مشخص نماییم.

الیمستان، نام جنگلی رویایی و مه‌آلود است که در کنار روستایی به همین نام قرار دارد که طبیعت بکر و زیبایی درختان و مراتعش زبانزد خاص و عام است. با ورود به این جنگل با منظره زیبای قله دماوند، انبوه درختان سبز و دشت های پر گل، جادو می‌شوید و لحظه‌ای دست از تماشای این نقاشی بی‌نظیر طبیعت بر نمی‌دارید!‌

برای رفتن به این جنگل، بایستی راهی جاده هراز شوید. ۵۲ کیلومتری آمل، به جاده فرعی با تابلوی امامزاده قاسم یا امامزاده لهاش برمی‌خورید. در اوایل مسیر به دو راهی می‌رسید که باید جاده‌ی سمت چپ را دنبال کنید، جاده‌ا‌ی فرعی و آسفالته‌ی باریک، با پیچ و خم بسیار و در حدود ۷ کیلومتر که ابتدا شما را به روستای لهاش و پس از ۵ کیلومتر مسیر خاکی به روستای الیمستان می‌رساند. از آنجا با پشت سر گذاشتن آبادی وارد جنگل می‌شوید.

در حدود 3 ساعت رانندگی از تهران، یک منطقه زیبا و رویایی به نام جنگل الیمستان قرار دارد. جایی که می‌توانید بین 3 تا 4 ساعت پیاده‌روی سبک و دوست داشتنی در جنگل مه‌آلود را تجربه کنید و از نمای قله دماوند که در مسیر وجود دارد لذت ببرید. در ادامه 2 گودال بزرگ قرار دارد که طبق افسانه‌های بومی، محلی است که رستم پهلوان ایرانی بر سر راه خود به طبرستان زانو زده و از آب دریای خزر نوشیده است، ولی در حقیقت محل برخورد 2 شهاب سنگ در ایام قدیم است. بهترین زمان رفتن به جنگل الیمستان اواسط بهار و اوایل پاییز است. اگر در نظر دارید تا روز خود را در این منطقه رویایی سپری کنید، در ادامه با برنامه پیشنهادی یک روزه جنگل الیمستان با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به جنگل الیمستان

اواسط بهار و اوایل پاییز، بهترین فصل برای رفتن به این جنگل است، ولی مناظر زیبای زمستانی هم می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، البته به شرطی که تمامی اصول این‌گونه سفرها رعایت شود. غذای کافی، لباس مناسب، جعبه‌ی کمک‌های اولیه، چراغ قوه، در صورت داشتن GPS و یا کمک گرفتن از بومیان برای جنگل نوردی پیشنهاد می‌شود.‌ اگر در تابستان به این جنگل سفر می‌کنید، حتما لباس خنک بپوشید و کلاه نقاب‌دار، عینک دودی و بطری آب را فراموش نکنید.‌ به علت شیب مسیر خانواده‌های دارای نوزاد، کودکان و سالمندان و ناتوانان جسمی، فقط می‌توانند از طبیعت ابتدای جنگل لذت ببرند.‌

مراقب آب و هوای مه آلود که در اغلب روزهای سال در منطقه وجود دارد باشید. برای ادامه دادن مسیر، می‌توانید از دستگاه جی پی اس خود و یا روبان‌های قرمز بر روی درخت‌ها که توسط افراد بومی ‌در منطقه قرار گرفته کمک بگیرید. پس از پیمایش حدود 3 ساعت به دشت اول می‌رسید که منظره زیبایی از قله دماوند را به رخ می‌کشد. ناهار را در طبیعت منطقه نوش جان کنید و به ابتدای مسیر بازگردید. از مغاز‌های بومی ‌که محصولات محلی را برای فروش ارائه می‌دهند نیز بازدید کنید.

‌چرا باید جنگل الیمستان را دید؟‌

با ورود به جنگل الیمستان با منظره زیبای قله دماوند و انبوه درختان سبز روبرو می‌شوید. چشم‌انداز زیبای جنگل شما را محو این منظره خواهد کرد. در اکثر اوقات مه آلود است و شبنم روی صورتتان می‌نشیند.‌
‌قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه‌های این منطقه است که در زمستان و بهار، کوهنوردان زیادی را به خود جذب می کند. در تمام طول مسیر به سمت قله اسب های وحشی دیده می‌شوند و مسیر با ربان علامت‌گذاری شده تا به هنگام مه گم نشوید. در نزدیکی قله الیمستان دو گودال قرار گرفته‌اند، حفره‌هایی به عمق ۱۰ متر که افسانه‌های جالبی در مورد آنها وجود دارد.‌ این جنگل محل رشد گیاهی به نام "الیما" می باشد، زمان رویش الیما در اردیبهشت ماه می باشد به خاطر همین است که نام الیمستان را برای آن انتخاب کرده اند.

برای رفتن به جنگل الیمستان چه خودرویی مناسب است و از کدام وسیله نقلیه استفاده کنیم؟

جهت عزیمت به جنگل الیمستان از انواع خودرو های گروهی و انفرادی می توان استفاده کرد. به جهت مسیر پرپیچ و خم کوهستانی و جنگلی الیمستان بهترین خودروی جمعی برای سفر به این جنگل خودروی میدل باس می باشد که از نظر ابعاد از اتوبوس کوچکتر و از مینی بوس بزرگتر است. البته این مسئله به تعداد مسافران این سفر نیز بستگی مستقیم دارد؛ لذا می توان از اتوبوس های تشریفاتی و کلاسیک بصورت کرایه دربستی و مینی بوس های ویژه و کلاسیک جهت اجاره دربستی استفاده نمود. در ضمن برای تعداد نفرات کمتر از 10 نفر انواع خودروهای ون در کلاس های مختلف پیشنهاد می گردد و شما می توانید به راحتی جهت اجاره ون و یا کرایه خودروهای گروهی از جمله مینی بوس و میدل باس به راحتی در وب سایت شرکت دریان سفر امید نسبت به رزرو آنلاین از طریق فرم درخواست خودرو اقدام نمایید.

شرکت حمل و نقل دریان سفر امید با بهترین کادر عملیاتی و ناوگان متنوع از خودروهای گروهی بهترین گزینه برای اجاره و کرایه وسیله نقلیه توریستی جهت سفر به جنگل الیمستان می باشد. شرکت های گردشگری و آژانس های مسافرتی می توانند جهت هماهنگی و درخواست رزرو برای برنامه ریزی تورهای یکروزه و چند روزه خود با کارشناسان شرکت دریان سفر امید تماس برقرار نمایند.

روش ها و مسیرهای ارتباطی با شرکت دریان سفر امید بشرح ذیل است :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما