خودرو تشریفاتی

خودرو تشریفاتی به نوعی از خودروها اطلاق می­شود که از محبوبیت بالایی در بین سیاست­مداران برخوردار هستند. این نوع خودروها به عنوان ماشین تشریفات مورد استفاده قرار می­گیرند و به واسطه شکوه و قدرتی که از آن برخوردار هستند، می­توانند همه افراد را تحت تاثیر قرار بدهند.

خودرو تشریفاتی از استانداردهای جهانی برای تشریفات برخوردار هستند و تعداد زیاد و متنوعی از خودروهای کلاسیک و مدرن را شامل می­شوند. از جمله این خودروها می­توان به بسیاری از اتومبیل­ های لوکس، بی ام دبلیو ایکس، هیوندای و یا مدل­ هایی از کیا و تویوتا اشاره کرد. در ادامه مطلب به صورت کامل این خودروها را مورد بررسی قرار می­دهیم و بهترین انواع آن را معرفی می­کنیم.

خودرو تشریفاتی

سؤالات متداول
1کاربرد خودروهای تشریفاتی چیست؟

 1. برای استقبال و جابجایی سران و مقامات مهم سیاسی و اجتماعی کشورهای دیگر همچون رئیس جمهور و وزرا، ماشین­ های تشریفاتی ضدگلوله مورد استفاده قرار می­گیرند. بدین شیوه علاوه بر به نمایش گذاشتن شکوه و اقتدار یک کشور، امنیت جان میهمانان و مسافران نیز تامین می­شود.
 2. در هنگام انجام قرار ملاقات­های مهم کاری از خودرو های تشریفاتی به عنوان ترانسفر فرودگاهی استفاده می­شود تا از مهمانان خود استقبال ویژه و فوق­العاده­ای داشته باشند.
 3. در هنگام برگزاری سمینارها، اجلاس‌ها و سایر فعالیت‌های شرکت‌های دولتی و خصوصی از ماشین­های تشریفاتی برای استقبال کردن و جابه­جایی مهمانان استفاده می­شود.
 4. و...

2بهترین خودروهای تشریفاتی کدامند؟

 1. خودرو تشریفاتی A8L Security - شرکت آئودی
 2. خودرو مولسان- شرکت بنتلی
 3. خودرو X5 Protection- شرکت بی­ام­و
 4. و...

3خودرو تشریفاتی در ایران به چه صورت است؟
در ایران برای حمل و جابه­ جایی اشخاص و افراد مهم سیاسی همچون رئیس­جمهور و ... از ماشین­های تشریفاتی قدیمی­تر تولید شده کشورهای اروپایی استفاده می­شود. از جمله این خودروها می­توان مدل­های متنوعی از پژو، مرسدس بنز، بی­ام­و، به ویژه سری 5 و 7 اشاره کرد.
4قیمت خودرو تشریفاتی به چه صورت است؟
قیمت ماشین­ های تشریفاتی متناسب با مدل و امکاناتی که از آن برخوردار هستند متفاوت است. برای آگاهی از قیمت این نوع خودروها و اجاره کردن آن­ها می­توان به شرکت­های کرایه اتومبیل مراجعه کرد و یا با کارشناسان رزرو آن­ها ارتباط برقرار کرد.

خودرو تشریفاتی

کاربرد خودرو تشریفاتی

ماشین ­های تشریفاتی از ظاهر بسیار زیبا و امنیت بالایی برخوردار هستند و امروزه در موارد کاربری­ های مختلفی مورد استفاده قرار می­گیرند. از جمله کاربرد و کارایی­های خودرو تشریفاتی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برای استقبال و جابجایی سران و مقامات مهم سیاسی و اجتماعی کشورهای دیگر همچون رئیس جمهور و وزرا، ماشین ­های تشریفاتی ضدگلوله مورد استفاده قرار می­گیرند. بدین شیوه علاوه بر به نمایش گذاشتن شکوه و اقتدار یک کشور، امنیت جان میهمانان و مسافران نیز تامین می­شود.
 2. در هنگام انجام قرار ملاقات­های مهم کاری از خودرو تشریفاتی به عنوان ترانسفر فرودگاهی استفاده می­شود تا از مهمانان خود استقبال ویژه و فوق ­العاده­ای داشته باشند.
 3. در هنگام برگزاری سمینارها، اجلاس‌ها و سایر فعالیت‌های شرکت‌های دولتی و خصوصی از ماشین­های تشریفاتی برای استقبال کردن و جابه­ جایی مهمانان استفاده می­شود.
 4. از دیگر کاربردهای خودرو تشریفاتی می­توان به استفاده از آن در مراسم­ ها و جشن ­های عروسی اشاره کرد. امروزه جشن­های عروسی به صورت مجلل و تشریفاتی برگزار می­شوند. به همین دلیل استفاده از این خودروهای لوکس به عنوان ماشین عروس، می­تواند نقش موثری در زیباتر و رویایی‌تر برگزار شدن مراسم عروسی داشته باشد.
 5. سازمان­ها و شرکت ­های تجاری نیز برای جابه­ جایی مهمانان خود از خودرو تشریفاتی استفاده می­کنند. این سازمان در طول سال فقط چند بار از این خودروها استفاده می­کنند. به همین دلیل از نظر اقتصادی اجاره کردن ماشین­ های تشریفاتی برای آن­ها بسیار مقرون به صرفه ­تر از خریداری 1 یا چند نوع از این محصولات است.

بیشتر بخوانیم :خودرو در اختیار

خودرو تشریفاتی

بهترین خودروهای تشریفاتی

خودرو تشریفاتی از انواع متنوعی برخوردار هستند که ویژگی اصلی تمامی آن­ها امنیت بالایی است که از آن برخوردارند. در ادامه مطلب بهترین خودروهای شهری تشریفاتی را معرفی می­کنیم که از طراحی و شکل ظاهری عادی برخوردار هستند و برای ساخت آن­ها از مواد بسیار مقاومی استفاده شده است.

 1. خودرو تشریفاتی A8L Security - شرکت آئودی

این مدل ماشین از شیشه­هایی چندلایه، ضدخش، محکم و غیرقابل نفوذ برخوردار است و بدنه آن در مقابل گلوله‌های ۷.۷۲ میلی‌متری کلاشینکف مقاومت نشان می­دهد. بدین معنی که این خودرو از قابلیت دفع موج انفجار نارنجک ­های دستی نیز برخوردار است. علاوه بر این، سیستم تهویه این نوع خودرو تشریفاتی مانع ورود گازهای سمی به درون خودرو می­شود.

 1. خودرو مولسان- شرکت بنتلی

بنتلی یکی از معروف­ترین شرکت­ هایی است که در زمینه ساخت و تولید خودروهای سفارشی و امنیتی فعالیت دارد. شرکت بنتلی انتخاب اول خانواده ­های سلطنتی در دنیا است و خودرو مدل مولسان این شرکت با برخورداری از ویژگی­های امنیتی بیشتر ویژه خانواده سیاسی و سلطنتی تولید می­شود.

خودرو تشریفاتی مولسان ضدگلوله بوده و از تهویه مقاوم در برابر دود برخوردار است. در ساخت و تولید آن نیز از فولاد و کولار (الیافی محکم که برای ساخت جلیقه ضد گلوله مورد استفاده قرار می­گیرد) استفاده شده است.

برای ساخت پنجره­ های خودرو تشریفاتی مولسان از شیشه نشکن استفاده می­شود و چرخ­ های آن نیز توسط نوعی لاستیک مسطح که قادر است در هر شرایطی حرکت کند ساخته شده است.

 1. خودرو X5 Protection- شرکت بی­ام­و

این خودرو از ظاهری جذاب و بدنه­ای محکم برخوردار است و می­توان آن را یکی از بهترین مدل­های خودرو تشریفاتی دانست. شیشه ­های این خودرو با 30 میلی­متر ضخامت از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار هستند و در ساخت بدنه آن نیز از پنل­های پلی­کربنات استفاده شده است. به همین دلیل حتی در مقابل بمب­ های پرتابی و راکت ­ها نیز مقاومت بالایی نشان می­دهد.

از دیگر ویژگی­ های خودرو تشریفاتی X5 Protection می­توان به اتصالات مخصوص به کار رفته در آن و گزینه­ های امنیتی مخصوص کف و سقف ماشین اشاره کرد.

خودرو تشریفاتی

خودرو تشریفاتی در ایران

در ایران برای حمل و جابه­ جایی اشخاص و افراد مهم سیاسی همچون رئیس­ جمهور و ... از ماشین­ های تشریفاتی قدیمی­تر تولید شده کشورهای اروپایی استفاده می­شود. از جمله این خودروها می­ توان مدل ­های متنوعی از پژو، مرسدس بنز، بی­ام­و، به ویژه سری 5 و 7 اشاره کرد.

البته امروزه در مقایسه با قبل استفاده از خودرو تشریفاتی عمومیت بیشتری پیدا کرده است و نمی­توان گفت تنها کسانی که از این خودروها استفاده می­کنند، مقامات مهم کشور هستند. امروزه بسیاری از افراد و سازمان­ها برای جابه ­جایی و استقبال از مهمانان ویژه خود در فرودگاه، از ماشین­ های تشریفاتی استفاده می­کنند.

باید به این نکته توجه داشت که این نوع ماشین­ ها بسیار گران قیمت هستند. لذا بهتر است افراد و سازمان­هایی که در طول سال فقط چند بار به خودرو تشریفاتی احتیاج دارند، به اجاره این خودروهای لوکس روی بیاورند که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه ­تر هستند.

خودرو تشریفاتی

اجاره خودرو تشریفاتی

امروزه در کلان­­ شهرهای ایران به خصوص تهران، جلسات کاری مهمی با حضور یافتن مهمانان داخلی و خارجی شکل می­گیرد. به همین دلیل اجاره کردن ماشین ­های تشریفاتی در هنگام برگزاری اجلاس، همایش‌ها، سمینارها و دیگر فعالیت‌های ارگان‌ها و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی اهمیت بسیار زیادی دارد.

اجاره کردن خودرو تشریفاتی برای استقبال از مهمانان داخلی و خارجی در فرودگاه و جابه ­جایی آن­ها به مکانی که در آن اقامت می­کنند و همچنین به مکان برگزاری همایش ­ها، سمینارها و اجلاس ­های اهمیت زیادی دارد.

خودرو تشریفاتی که اجاره داده می­شود از مدرن­ترین و باکیفیت­ترین امکانات روز برخوردار هستند و می­توان آن­ها را بدون راننده و یا همراه راننده کرایه کرد. رانندگان این نوع خودروها با آداب تشریفات آشنایی کامل دارند و به صورت معمول مسلط به زبان انگلیسی هستند.

هر فرد یا سازمان می­تواند خودرو تشریفاتی را متناسب با نیاز خود به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و یا ماهانه کرایه کند و از آن­ها برای جابه ­جایی مهمانان ویژه خود استفاده کند.

قیمت خودرو تشریفاتی

قیمت ماشین ­های تشریفاتی متناسب با مدل و امکاناتی که از آن برخوردار هستند متفاوت است. برای آگاهی از قیمت این نوع خودروها و اجاره کردن آن­ها می­توان به شرکت­ های کرایه اتومبیل مراجعه کرد و یا با کارشناسان رزرو آن­ها ارتباط برقرار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما