کرایه اتومبیل

کرایه اتومبیل بدون راننده و تجربه یک سفر به یاد ماندنی

همه ما انسان‌ها به نوعی عاشق سفر کردن هستیم، دوری از استرس‌های کاری، استراحت، کسب تجربه‌های جدید، بازدید از امکان تاریخی و جاذبه‌های گردشگری در کنار خانواده بودن همه می‌تواند دلیلی باشد برای اینکه بتوانیم با ماشین دلخواه به یک سفر خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی برویم.

با یک تعطیلی خانواده‌ها برای سفر خود را آماده می‌کنند و به دل جاده می‌زنند تا از تعطیلات خود نهایت لذت را ببرند. وقتی با اتومبیل خود به مسافرت می‌روید به شما بیشتر خوش می‌گذرد. شما می‌توانید با خیال راحت وسایل خود را در صندوق عقب ماشین بگذارید، دیگر نگران این نیستید که وسایل شما اتفاقی برایش می‌افتد یا اینکه وسایلی که دلتان می‌خواست رو جمع کردیم و در ماشین جاگذاری کرده‌اید.

شما با اتومبیل خود وقتی به مسافرت می‌روید می‌توانید از مناظر دیدنی لذت ببرید و هرکجا که دوست داشتید ماشین را متوقف کرده تا از منظره که دوست دارید نهایت لذت را ببرید. شرکت دریان سفر امید با کادر مجرب، در زمینه کرایه اتومبیل در تهران در حال فعالیت است.

ضمانت‌های موردنیاز معمول در کرایه اتومبیل

هر شرکتی برای دادن اجاره ماشین به مشتری ضمانت‌هایی را اخذ می‌کند. شرکت دریان سفر امید مدار زیر را برای اجاره ماشین از شما می‌خواهد.

 1. کارت ملی معتبر
 2. چک یا سفته به قیمت روز خودرو
 3. ودیعه نقدی که مبلغ آن با توجه به زمان اجاره و نوع خودرو متغیر می‌باشد.
 4. ویزا یا پاسپورت برای مسافرین خارجی
 5. گواهی اشتغال به کار و چک کارمندی برای کارمندان و سایر موارد که توسط مشاورین شرکت اعتبارسنجی می‌شود.

تاریخچه کرایه اتومبیل

صنعت کرایه اتومبیل در ایالات متحده که در سال 1916 آغاز شده است. زمانی که یک مرد نبراسکا به نام‌جو ساندرز تصمیم گرفت فورد مدلی تی خود را به بازرگانی محلی قرض دهد جرقه خورد تا صنعت کرایه خودرو شروع به کار کند. به‌سرعت از این ایده، کسب‌وکاری به راه انداخت و اجاره خودرو را به‌صورت حرفه برای خود درآورد. وی ۲۱ شعبه در ایالات متحده آمریکا تحت عنوان شرکت کرایه ماشین راه‌اندازی کرد. با کرایه خودروهای لوکس زمان خود صنعت نوین کرایه خودرو را به دنیا معرفی کرد.

کرایه اتومبیل از نظر قانون

اجاره از دید حقوقی یک نوع قرارداد محسوب می‌شود که اثر آن انتقال مالکیت به‌صورت موقت است. اجاره هر وسیله یا مالی که ماندنی باشد. هنگامی‌که خودرو در دست مستأجر به‌صورت کرایه است، نامبرده مکلف به رعایت متعارف است. هرگونه آسیب به ماشین به منزله تقصیر

 نکته قابل تأمل اینکه هنگامی خودرو در دست فرد کرایه‌نشین به‌صورت کرایه است نامبرده مکلف به رعایت رفتار متعارف با ماشین است و هرگونه رفتار غیرمتعارف به منزله تقصیر بودن طرف محسوب شده و در صورت به‌روز خسارت، حادثه مسئول جبران آن می‌باشد. اگر کرایه‌نشین با خودرو رفتار متعارف داشته باشد هیچ مشکلی پیش نمی‌اید.

کرایه اتومبیل چیست؟

اجارهٔ خودرو به مفهوم دادن خودرو به شخصی غیر از مالک برای انجام کارهای شخصی با خودرو است. اغلب این واگذاری‌ها چندروزه یا چند هفته یا ماه است. به‌ازای دادن خودرو معمولاً از فرد اجاره گیرنده مدارکی تهیه می‌شود.

کرایه اتومبیل بدون راننده و با راننده

اجاره خودرو به دو دسته ماشین‌های ایرانی، خارجی دسته‌بندی می‌شود. هر شخصی بنا به شرایط که دارد یکی از این دسته‌بندی‌ها را انتخاب می‌کند. یک شخص که می‌خواهد به یک قرار کاری برود مطمئناً از یک ماشین خارجی برای رفتن به‌قرار خود استفاده می‌کند.

برخی دوست دارند ماشین را با راننده کرایه می‌کنند تا پرستیژ کاری بیشتری را داشته باشند. برخی هم هستند دوست دارند با خانواده و به صورت شخصی ماشین را در اختیار خود داشته باشند تا به‌راحتی با آن به مسافرت بروند، به خاطر همین ماشین را بدون راننده کرایه می‌کنند.

 کرایه اتومبیل در تهران

اجاره خودرو در تهران از جمله خدمات شرکت و مؤسسات اجاره خودرو محسوب می‌شود. در واقع شرکت دریا سفر امید کرایه اتومبیل را به‌صورت منطقه‌ای انجام می‌دهیم. باتوجه‌به اینکه تهران از جمله بزرگ‌ترین شهرهای دنیاست باید در جهت پوشش‌دهی آن به‌صورت منطقه‌ای کارکرد. نکته که مورد اهمیت در کرایه ماشین این است که تردد در هرجایی برای شما را فراهم می‌کند.

تماس با ما-https://dsoc.ir/

در واقع دریان سفر امید این امکان را برای مشتریان خود فراهم می‌سازد که صدالبته این وظیفه را به بهترین شکل انجام خواهد داد. کسانی که خودرو اجاره می‌کنند همواره دنبال کیفیت بالاتر خودرو، رفاه بیشتر از خودروهای متوسط جامعه هستند. به همین جهت مسئولیت اجاره دهندگان خودرو سنگین و حساس می‌شود. تصور کنید شخصی ماشین را برای رفتن به مسافرت کرایه کرده و یا شخص دیگری برای یک قرار کاری ماشین را اجاره کرده است.

کسی که ماشین را برای کارهای روزانه خود اجاره می‌کند و خودرو دچار خرابی شود چه اتفاقی می‌افتد؟

واضح است که از تمام‌کار و برنامه‌های وی به هم ریخته و از شرایط ثابت خارج می‌شود. این نشان می‌دهد سلامت خودرو از لحاظ فنی و بدنه و از همه مهم‌تر مدل خودرو و میزان کارکرد آن نقش اساسی را در ارائه کیفیت خدمات دارد داشتن تیم متخصص در شرکت در امور مربوط به خودرو شامل مکانیک، باطری‌ساز، جلوبندی‌ساز، صافکار و نقاش و تخصص‌های دیگر موجب بالارفتن سطح کیفیت خدمات در اجاره خودرو به مشتریان ایجاد می‌کند.

تصادف با اتومبیل کرایه‌ای

تصادف فرقی نمی‌کند چه با ماشین شخصی خود یا اتومبیل کرایه‌ای هیچ‌وقت برای کسی اتفاق نیفتد. اما حادثه خبر نمی‌کند ولی شما باید درباره این موضوع اطلاعاتی داشته باشید. تصادف با اتومبیل کرایه‌ای شرایط خاص خود را دارد و اکثر مشتریان آن را از ما می‌پرسند.

شما باید در زمان اجاره خودرو اطلاعاتی از قبیل شماره‌های اضطراری و افراد مسئول را دریافت کنید، بپرسید اگر تصادف رخ داد چه روال اداری را باید طی کند.

اگر خودرو بیمه ندارد از بیمه خودروهای دیگر و ارزان‌قیمت استفاده کنید البته برخی مؤسسات اجارهٔ اتومبیل بیمه تصادف را در عوض ارائه ندادن خدمات دیگر در اختیار شما قرار می‌دهد.

خب حالا در هنگام به‌روز حادثه باید چه‌کارهایی باید انجام دهیم.

اولین کاری که می‌کنید هنگام به‌روز حادثه موقعیت را ارزیابی می‌کنید. اطمینان حاصل می‌کنید که همه افراد ایمن هستند و کسی آسیب‌ندیده است. اگر کسی صدمه‌دیده باشید، با اورژانس تماس بگیرید. اگر صحنه تصادف خیلی خطرناک است با پلیس تماس بگیرید تا آن را برسی کنند.

مدارک و اطلاعات موردنیاز را جمع اوری کنید. اگر شما مقصر هستید باید از شرکت اجاره گیرنده ماشین پرسو جو کرده و تا از بیمه استفاده کنید تا اطلاعات خود را به فرد خسارت‌دیده بدهید تا از بیمه جبران خسارت کند. اگر شما مقصر نبودید، اول شرکت یا مؤسسه‌ای که اتومبیل را کرایه کرده‌اید در جریان بگذارید تا آن‌ها هم بتوانند تا آنجایی که می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

شخصی که با اتومبیل کرایه‌ای شما تصادف کرده از بیمه خود استفاده کرد و اگر بیمه ندارد باید خسارت شما را بدهد و افسر مدارک آن شخص را به شما می‌دهد، تا پایان درست شدن ماشین شما مدارک دست شما می‌ماند تا بعد از جبران خسارت وارده به شما بعد از اتمام کار شما مدارک را به‌طرف برمی‌گردانید.

اگر شما هم مقصر باشید همین منوال از طرف فرد زیان‌دیده برای شما هم پیش گرفته می‌شود با این تفاوت که با شرکت ماشین اجاره‌ای خود تماس می‌گیرید. از شماره اضطراری شرکت استفاده کنید تا با آنها تماس گرفته و تصادف را گزارش دهید. از شرکت بپرسید که می‌خواهند با ماشین چه‌کار کنید، در صورت کارکردن ماشین آن را به کجا ببرید و اگر قابل رانندگی نباشد آن را به کجا یدک‌کش کنید. اسم و شماره تماس نماینده خدمات مشتریان شرکت اجاره خودرو لوکس را بگیرید و بعد از آن زمان و روز تماس و چیزهایی که به شما گفته شده را یادداشت کنید.

در صورتی که نمایندگان شرکت بیمه به محل تصادف برای تعیین خسارت مراجعه می‌کنند، تا آمدن آنها صحنه تصادف را ترک نکنید. در غیر این صورت شما و وسیله نقلیه دیگر باید به محل تعیین خسارت شرکت بیمه مراجعه کنید تا مراحل قانونی انجام شود. با شرکت تماس بگیرید تا اگر قرار باشد نماینده‌ای به محل تصادف بیاید، قبل از آمدن نمایندگان بیمه این کار انجام شود.

از ماشین مراقبت کنید. شما در زمان اجاره ماشین در قبال آن مسئول هستید. اگر ماشین قابل راندن باشد، آن را به دفتر شرکت یا جای دیگری ببرید که متعلق به شرکت است ببرید. اگر ماشین‌کار نمی‌کند، از خدمات جاده‌ای استفاده کنید و با هماهنگی شرکت با یدک‌کش تماس بگیرید و ماشین را به محل پارکینگ شرکت انتقال دهید. گزارش تصادف را به شرکت اجاره اتومبیل بدهید. گزارش تصادف چیزهایی مانند جزئیات تصادف، کروکی تصادف، اشخاص درگیر در تصادف و اطلاعات بیمه را نشان خواهد داد.

هزینه‌های اضافی در هنگام تصادف با اتومبیل کرایه‌ای

اگر تصادف تقصیر شما باشد، ممکن است مجبور شوید سه نوع بدهی دیگر را نیز پرداخت کنید.

خسارت عدم کارکرد ماشین: زمانی که یکی از ماشین‌های شرکت ماشین اجاره‌ای در حال تعمیر شدن است، شرکت در حال ازدست‌دادن پول است. شرکت‌های ماشین اجاره‌ای به‌ازای هر روز از شما پول خواهند گرفت تا خسارات را جبران کنند.

افت قیمت ماشین: زمانی که ماشین اجاره‌ای آسیب‌دیده باشد، حتی بعد از تعمیر کردن نیز از ارزش آن کم خواهد شد. شرکت‌های ماشین‌های اجاره‌ای برای کاهش چنین ارزشی از شما جریمه می‌کنند که این هزینه به میزان خسارت وارد شده به ماشین بستگی دارد و متغیر است.

هزینه‌های اداری: اینها هزینه‌های اضافی هستند که باید برای پیش‌بردن کارهای خودپرداخت کنید. این هزینه‌ها متغیر هستند بااین‌حال اگر تصادف تقصیر شما نبود، باید راننده مقصر را مجبور کنید این هزینه‌ها را تقبل کند. اگر با درخواست شما مخالف بود و تمایلی به پرداخت خسارت شما نکرد می‌توانید از آن‌ها شکایت کنید.

تماس با ما-https://dsoc.ir/

کارهایی که باید قبل از کرایه کردن اتومبیل انجام دهید

اسم و شماره تماس افراد مسئول در شرکت را از آنها بگیرید. خود را با روند کارهای شرکت اجاره اتومبیل آشنا کنید. شماره‌های اضطراری و محل یافتن فرم‌های گزارش تصادف را بگیرید و برای خود یادداشت کنید. آماده پرداخت شوید. اگر پیش‌ازاین پوشش بیمه ندارید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از پوشش بیمه ارزان‌ترین اجاره خودرو در تهران استفاده کنید. به‌عنوان جایگزین، می‌توانید بیمه‌های ارزانی را خریداری کنید که نسبت به بیمه‌های شرکت ماشین اجاره‌ای ارزان‌تر هستند. بااین‌حال، به یاد داشته باشید که بعضی از شرکت‌ها بیمه تصادف را در اختیار شما قرار می‌دهند ولی خدمات دیگری را ارائه نمی‌دهند.

كرايه انواع اتومبيل

کرایه اتومبیل در سراسر دنیا قدمتی بیش از 100 سال دارد. با گذشت زمان تعداد موسسات کرایه انواع اتومبیل بیشتر شد و خدمات آن‌ها نیز گسترش پیدا کرد. شما می‌توانید با توجه به نیاز و خواسته خود، خودرو موردنظر خود را رزرو و اجاره کنید. معمولا خدماتی نظیر اجاره ماشین عروس، کرایه خودرو بدون راننده یا با راننده، کرایه خودرو تشریفاتی، كرايه خودرو بين شهري و... را می‌توان در موسسات مختلف کرایه ماشین یافت. هزینه کرایه اتومبیل با توجه به موقعیت مورد نظر و نوع اتومبیلی که می‌خواهید اجاره کنید، متفاوت است. مثلا شما می‌توانید برای جلسات کاری مهم خود از ماشین‌های تشریفاتی به همراه راننده استفاده کنید. یا حتی هنگام سفر با دوستانتان، از اتومبیلی مطمئن و ایمن بهره مند شوید و لذت سفر را برای خود و همسفرانتان دو چندان کنید.  

 

كرايه اتومبيل لوکس

کرایه اتومبیل لوکس می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های زندگی هر شخصی باشد. استفاده از اتومبیل‌های لوکس تجربه‌ای فراتر از فعالیت‌های روزمره شماست. شما می‌توانید برای درخشیدن در موقعیت‌های خاص مانند جلسات کاری مهم، قرارهای ملاقات و یا مراسم عروسی از خودروهای لوکس استفاده کنید. اتومبیل‌های لوکس را به دو طریق می‌توان اجاره کرد: با راننده یا بدون راننده. شما باید با توجه به نیاز و توانایی خود یکی از این موارد را انتخاب کنید. برای کرایه اتومبیل بدون راننده فرد متقاضی باید حتما گواهینامه‌ی معتبری را به موسسه ارائه دهد. اگر چند سالیست رانندگی نکرده‌اید یا به خیابان‌های شهرتان اشراف کاملی ندارید، بهتر است از خدمات کرایه خودرو با راننده استفاده کنید. 

كرايه انواع اتومبيل از دریان سفر امید

شرکت دریان سفر امید یکی از موسسات کرایه ماشین در ایران است که از سال 1396 فعالیت خود را شروع کرده است. شما می‌توانید انواع خدمات کرایه اتومبیل نظیر کرایه ماشین عروس، کرایه خودرو بین شهری، کرایه اتومبیل لوکس، کرایه خودرو با راننده، کرایه خودرو بدون راننده و... را از این موسسه دریافت کنید. دریان سفر امید با ارائه خدمات در تمامی شهرهای ایران و همچنین سرویس دهی در کشورهای هم مرز، یکی از شرکت‌های پیشرو و مطمئن در زمینه کرایه اتومبیل می‌باشد.

مزایای همکاری با دریان سفر امید:

 • كیفیت مطلوب خدمات
 • قیمت‌های مناسب
 • خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته 
 • ارائه خدمات در سریعترین و كوتاه‌ترین زمان
 • رانندگان مجرب و قابل اعتماد
 • ارائه خدمات در تمامی زمینه‌های مربوط به کرایه خودرو
 • کرایه انواع ماشین‌های خارجی، ایرانی، مدرن، كلاسیك و لوكس
 • سابقه فعالیت در زمینه‌ی کرایه انوع اتوبوس، میدل باس، مینی بوس، ون و سواری

نتیجه گیری

قبل از کرایه اتومبیل شرایط خود را به درستی بسنجید تا بتوانید بهترین اتومبیل را انتخاب کنید. حتما سعی کنید از موسسات معتبر و قابل اعتماد با درصد رضایت بالای مشتریان، خدمات دریافت کنید. اگر سوال یا ابهامی در این زمینه دارید می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. تیم حرفه‌ای دریان سفر امید همواره می‌کوشد تا بتواند با کیفیت‌ترین خدمات را با قیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار دهد. 

کرایه اتومبیل - کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل -  کرایه اتومبیل - 

تماس با ما