تایید صلاحیت ۵۵ هزار راننده برای سرویس مدارس

لزوم بازسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری
9 تیر 1399
۶۰ درصد رانندگان اتوبوس، مینی بوس و ون در استان تهران بیکار هستند
13 مهر 1399

تایید صلاحیت ۵۵ هزار راننده برای سرویس مدارس


به گزارش ایرنا، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ۵۵ هزار راننده از طریق سامانه سپند(سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی) برای فعالیت در حوزه سرویس مدارس نام‌نویسی کرده‌اند و صلاحیت این افراد در دو بخش هویتی و خودرویی مورد بررسی قرار گرفته و توسط شهرداری‌ها تایید شده است.

مرتضی ضامنی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از اعلام فراخوان سرویس مدارس برای سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰، حدود ۱۷۰۰ شرکت در حوزه سرویس مدارس اعلام آمادگی کرده اند، که از این تعداد ۱۰۵۹ شرکت توسط شهرداری‌ها مورد تایید قرار گرفتند.

وی ادامه داد: امسال سرویس مدارس شرایط خاص دارد و تابع آموزش و پرورش و تصمیمات آنهاست و مدیریت شهری و شهرداری ها نیز از تصمیات آنها پیروی و بر آن اساس برنامه ریزی می کنند، اما در مجموع دانش آموزان به دلیل شرایط موجود بسیار محدود از سرویس مدارس استفاده می کنند.

ضامنی افزود: برنامه ریزی و تمهیدات لازم در خصوص چگونگی فعالیت سرویس مدارس در قالب کارگروه ماده ۱۹ که متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی است و در ادامه در کارگروه های ماده ۱۸ در هر شهر با حضور نمایندگان آموزش و پرورش، اولیا دانش آموزان و شهرداری‌های صورت گرفته است.

وی در خصوص رعایت پروتکل‌ها توسط رانندگان سرویس مدارس نیز گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروتکل‌هایی را ابلاغ کرده، که این ابلاغیه ها در حوزه سرویس مدارس نیز رعایت خواهد شد، در این زمینه کاملا تابع مصوبات ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت هستیم تا بتوانیم با رعایت کامل موارد بهداشتی مانع از شیوع ویروس کرونا در این بخش باشیم. مواردی که باید رعایت شود از طریق شهرداری‌ها به رانندگان اعلام شده و در ادامه با ارائه کارهای آموزشی و پیامکی به رانندگان تاکید خواهد شد.

ضامنی درخصوص نظارت بر استفاده از ماسک توسط دانش‌آموزان و رانندگان گفت: استفاده از ماسک، دستکش و ضدعفونی مستمر خودرو از الزاماتی است که حتما در حوزه سرویس مدرسه نیز باید انجام شود و دانش‌آموزان نیز در طول سفر موظف به استفاده از ماسک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما