اجاره اتومبیل

اجاره اتومبیل

هر کشوری برای تمام امور خود قوانینی وضع کرده تا نظم را درجنبه‌های مختلف جامعه حاکم و از سوءاستفاده افراد سودجو جلوگیری کند. در زمینه اجاره خودرو نیز قوانینی وجود دارد قبل از اجاره کردن یا اجاره دادن ماشین باید اطلاعات کافی در زمینه قوانین اجاره ی خودرو داشته باشیم.

قوانین اجاره خودرو برای موسسه و مشتری کدامند؟

مستاجر خودرو قبل از کرایه آن حتما باید به موارد زیر توجه کند:

 • مشتری باید قرارداد شرکتی که از آن ماشین اجاره می‌کند را به دقت مطالعه کند حتما باید تمام مشخصات اتومیبل در قرارداد قید شده ‌باشد.
 • علاوه بر ویژگی‌های خودرو باید به تاریخ اجاره و زمان تحویل آن توجه کند.
 • شرایط فنی نیز باید در قرارداد قید شود و مشتری قبل از تحویل خودرو و امضاء قرارداد حتما اتومبیل را بررسی کرده و از سلامت آن مطمئن شود.
 • از نکات مهم در قوانین اجاره ی خودرو داشتن بیمه بدنه و شخص ثالث برای ماشینی که کرایه می‌کنید است پس حتما به این مورد در قرارداد توجه کنید.
 • به میزان بنزین موجود در اتومبیل توجه کنید و این نیز باید در قرارداد قید شود زیرا هنگام تحویل باید ماشین را با همان میزان بنزین تحویل دهید.
 • برگه کروکی را از شرکت دریافت کنید تا در همان روز و در راس همان ساعت ماشین را تحویل دهید در غیر این صورت جریمه دیرکرد را باید بپردازید.
 • شماره پلاک ماشین را بخاطر بسپارید یا در جایی آن را یادداشت کنید زیرا ممکن است در جاهای شلوغ شماره خودرو را به یاد نیاورید و دچار مشکل شوید.
 • براساس قوانین اجاره ی خودرو باید شرکت مبلغی به عنوان ضمانت از مشتری بگیرد تا زمانی که گواهی عدم خلافی اتومبیل را دریافت کند. بعد از آن کلیه مبلغ را باید به مشتری برگرداند.
 • موسسات اجاره خودرو باید تمام هزینه‌های بیمه خودرو، تعمیر و نگه داری آن را بر عهده بگیرد.
 • اگر در مدت زمانی که مشتری ماشین را کرایه کرده خودرو به دلیل مشکلات فنی در تعمیرگاه بماند و مدت اجاره مشتری سربرسد او می‌تواند قرارداد را فسخ کند و شرکت نمی‌تواند مانع شود.
 • طبق قرارداد همه شرکت‌ها مشتری موظف به نگه داری و مراقبت از اتومبیل‌ است و در صورتی که در این زمینه کوتاهی کند باید خسارت وارد شده به ماشین را بپردازد.
 • اگر تاریخ اجاره سررسیده باشد و مشتری خودرو را با تاخیر تحویل دهد موسسه می‌تواند علاوه ‌بر هزینه اصلی از مشتری هزینه دیرکرد را نیز پس بگیرد.
 • مسئول پشتیبانی شرکت موظف است که اگر خودرو دچار نقص فنی و یا تصادف شد مشتری را به طور کامل راهنمایی کند.
 • رعایت نظافت ماشین نیز یکی از قوانین اجاره خودرو است اگر مشتری ماشین را کثیف تحویل دهد موسسه می‌تواند هزینه کارواش را از او بگیرد.

مسئولیت تخلف با اتومبیل اجاره‌ای بر عهده کیست؟

طبق قوانین راهنمایی و رانندگی مسئولیت انجام هر گونه تخلف با خودروهای اجاره‌ای بر عهده راننده می‌باشد. این تخلف ممکن است تصادف، حمل مواد مخدر و یا مشروبات الکلی باشد. در این صورت راننده متناسب با خلافی که انجام داده محکوم به عدم رانندگی کردن برای مدتی یا همیشه می‌شود و یا ممکن است به حبس و قصاص متهم شود. این جرایم فقط مربوط به راننده است و مالک می‌تواند با ارائه مدارک مورد نیاز احراز هویت کند و ماشین خود را تحویل بگیرد و هیچ مسئولیتی بر عهده مالک خودرو نمی‌باشد.

شرکت دریان سفر امید این خدمات را عرضه میکند و از مزایای همكاری با دریان سفر امید می توان به اطمینان خاطر از كیفیت مطلوب خدمات ، قیمت های مناسب، خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته و ارائه خدمات در سریعترین و كوتاه ترین زمان ممكن در تمام نقاط کشور با رانندگان مجرب و کارآزموده اشاره نمود. ناوگان این شركت شامل انواع خودروهای اتوبوس، میدل باس، مینی بوس، ون و سواری بصورت خودروهای ایرانی، خارجی، مدرن، كلاسیک ،تجملاتی و قدیمی می باشد.

مدارک لازم جهت اجاره اتومبیل

برای اجاره خودرو مشتری موظف به ارائه گواهینامه رانندگی، یک فقره سفته یا چک به عنوان ضمانت به مبلغ ارزش خودرو درخواستی، کارت شناسایی معتبر، جواز کسب برای مشاغل آزاد و چک کارمندی برای کارمندان بخش دولتی می‌باشد.

نکاتی که در حین اجاره اتومبیل باید بدانید

 • چنانچه خودرو را به همراه راننده اجاره نمایید؛ دیگر نیازی به دادن ودیعه و یا ارائه چک به موسسه نمی‌باشید.
 • اگر قصد اجاره خودرو را دارید بهتر است خودرو‌ای را اجاره کنید که دارای بیمه بدنه و شخص ثالث است زیرا موجب اطمینان خاطر شما می‌شود.
 • ممکن است شما آشنایی کامل با خودروای که اجاره کرده‌اید را نداشته باشید. حتما در زمان تحویل از مامور تحویل خودرو بخواهید تا نحوه کارکردن با تمام موارد خودرو از قبیل چراغ، برف پاکن، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم صوتی و… را به شما آموزش دهد.
 • قبل از تحویل خودرو از سالم بودن فنی خودرو اظمینان حاصل فرمایید و سپس خودرو را تحویل بگیرید.
 • حتما خودرو را در ساعت مقرر در قرارداد به موسسه تحویل دهید، در غیر اینصورت موظف به پرداخت جریمه خواهید شد.
 • یک قرارداد کامل با موسسه به خاطر مواردهای جزئی نیز بنویسید؛ به عنوان مثال، شرایط ظرفیت باک بنزین را با مسئولین موسسه به توافق برسید زیرا در هنگام تحویل خودرو ملزم به تحویل ظرفیت باک خودرو طبق قرار داد می‌باشید.
 • مشتری موظف است به ازای تاخیر در هر 24 ساعت، اجاره یک روز را پرداخت کند.
 • در بسیاری از قراردادها محدودیت کلیومتر یا عدم محدودیت کلیومتر نوشته شده است و اکثر مشتری‌ها به آن توجه نمی‌کند. درصورت عدم رعایت این نکته در هنگام تحویل خودرو موظف به پرداخت هزینه اضافی خواهید شد.

نحوه کنترل کردن اتومبیل

تمامی موسسات علاوه بر دریافت چک ضمانت و دریافت یک مبلغ امانی، خودروهای خود را به وسیله ردیاب چک می‌کنند. امروزه علاوه بر ردیاب برخی از موسسات از دوربین خودرو استفاده کرده و تمامی وقایع خارج از خودرو را ثبت می‌نمایند تا در صورت بروز تصادف مقصر را به درستی شناسایی نمایند.

 

شرکت دریان سفرامید

شرکت دریان سفر امید این خدمات را عرضه میکند و از مزایای همكاری با دریان سفر امید می توان به اطمینان خاطر از كیفیت مطلوب خدمات ، قیمت های مناسب، خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته و ارائه خدمات در سریعترین و كوتاه ترین زمان ممكن در تمام نقاط کشور با رانندگان مجرب و کارآزموده اشاره نمود. ناوگان این شركت شامل انواع خودروهای اتوبوس، میدل باس، مینی بوس، ون و سواری بصورت خودروهای ایرانی، خارجی، مدرن، كلاسیک ،تجملاتی و قدیمی می باشد.

مزایای اجاره اتومبیل از شرکت دریان سفر امید:

 • دریان سفر امید دارای ناوگان متنوعی مشتمل بر انواع خودرو های ایرانی و خارجی می باشد. هم چنین به منظور تامین نیاز های مشتریان  طیف وسیعی از خودرو های لوکس، میان رده و ارزان قیمت در ناوگان ما موجود می باشد.
 • خودرو های مجموعه دریان سفر امید برای هر مدت زمانی که شما مایل باشید، قابل اجاره کردن هستند. می توانید خودروی بدون راننده را به طور ساعتی، روزانه و حتی هفتگی کرایه کنید.
 • قرار داد اجاره خودرو بدون راننده طبق نیاز شما و با قیمت مناسب تنظیم خواهد شد.
 • یکی از مهم ترین موارد در هنگام اجاره خودرو، اطلاع رسانی درست و تفهیم مفاد قرار به مشتری است. مشتری هنگام کرایه کردن خودرو، باید بطور دقیق اطلاع داشته باشد که در صورت سرقت، تصادف یا آسیب دیدگی خودرو، چه کسی مسئول پرداخت خسارت خواهد بود و این پرداخت به چه میزانی است. قرارداد اجاره ماشین در شرکت دریان سفر امید به گونه ای تنظیم می شود که تمامی موارد احتمالی، به صورت روشن و دقیق برای مشتری ارائه می شود.
 • تمامی خودرو های ناوگان دریان سفر امید، اعم از خودرو های لوکس، میان رده و ارزان قیمت، کاملا سرویس شده و سالم بوده و دریان سفر امید سلامت آن ها را حتی برای طی مسافت های بالا تضمین می کند. همچنین خودرو های این مجموعه از نظر ظاهری نیز کاملا سالم و پاکیزه هستند.
 • تمامی خودرو های مجموعه دریان سفر امید دارای بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه بوده و این موضوع باعث اطمینان خاطر و آسودگی خیال شما در هنگام رانندگی با خودروی اجاره ای خواهد شد.
 • در صورت نیاز به تعمیرات و سرویس ماشین های اجاره شده، تعمیرکار از طرف شرکت به محل شما اعزام شده و خدمات سرویس، نگهداری و شستشوی اتومبیل را انجام می دهد.
 • شما می توانید هر نوع خودرویی را در هر شهری از ایران اجاره کنید. کارگزاران شرکت دریان سفر امید در تمامی استان های کشور می توانند کلیه خدمات اجاره خودرو را به بهترین نحو به شما ارائه دهند.

اجاره اتومبیل لوکس

شاید فکر کنید با توجه به شرابط بد اقتصادی سوار خودرو لوکس شدن و استفاده از امکانات آن تبدیل به رویایی دست نیافتنی و دور و دراز شده. اما باید بدانید که امروزه اجاره اتومبیل لوکس یکی از خدمات پر طرفدار آژانس های اجاره اتومبیل شده. دیگر مهم نیست که شما اتومبیل لوکس را برای جلسه کاری مهم و حفظ وجهه کاری خود نیاز دارید یا برای جشن عروسی و ماندگار شدن خاطره آن ترجیح می دهید از ماشینی لوکس برای مراسم خود استفاده کنید یا نه اصلا شما یکی از دوستداران اتومبیل های شیک و خارجی هستید و دوست دارید سواری با آن را برای چند ساعت یا چند روز تجربه کنید کافی است برای اجاره اتومبیل به صورت حضوری به مراکز معتبر ارائه خدمات حمل و نقل مانند شرکت دریان سفر امید یا مراجعه به سایت آنها به آدرس  WWW.DSOC.IR مراجعه فرمایید و با شرایطی آسان و قیمتی منصفانه از بین انواع و اقسام ماشین های لوکس موجود در این شرکت با توجه به علاقه و شرایطتتان یکی را برای اجاره اتومبیل انتخاب کنید.

اجاره اتومبیل در تهران

امروزه اجاره کنندگان اتومبیل در تهران گروه های مختلفی از افراد هستند. یکی از این گروه ها مسافرانی هستند که با قطار، هواپیما، اتوبوس یا به طور کلی بدون وسیله نقلیه شخصی خود سفر کردند. این افراد که برای اجاره اتومبیل در تهران اقدام میکنند کسانی هستند که ترجیح میدهند بجای هدر دادن وقتشان برای منتظر تاکسی یا دیگر وسایل نقلیه عمومی شدن یا پرداخت هزینه گزاف برای جا به جایی با ماشین های دربستی، به آژانس های کرایه خودرو مراجعه کرد و ماشینی متناسب با تعداد نفرات، بودجه و مدت زمان اقامت خود در تهران برای اجاره اقدام کنند. از طرفی اجاره اتومبیل در شهر شلوغی مانند تهران مزیت ها و معایب مخصوص به خودش را دارد که در ادامه به شرح مختصر آن ها می‌پردازیم. از مزیت های انکار ناپذیر اجاره اتومبیل در تهران با توجه به شرایط کرونایی کشور حفظ سلامتی شما و همراهانتان در سفر است چرا که استفاده از اتومبیلی که فقط شما و همراهانتان از آن استفاده می کنید بجای وسایل نقلیه عمومی که جمعیت زیادی روزانه برای جا به جایی در سطح شهر از آن استفاده میکنند امنیت بالاتری دارد به خصوص اگر که شما اتومبیل بدون راننده اجاره کرده باشید هرچند که رانندگان اتومبیل های اجاره ای برای حفظ سلامتی همراهانشان موارد بهداشتی را به طور کامل رعایت میکنند. از دیگر مزیت های کرایه اتومبیل این است که در وقت بسیار صرفه جویی میشود چرا که شما بدون معطلی برای وسایل نقلیه عمومی یا وقت گذاشتن برای پیدا کردن نزدیک ترین ایستگاه تاکسی کافی است با برنامه های مسیریاب به مقصد خود رفته و با پارک در پارکینگ پس از اتمام کار خود بدون فوت وقت به اتومبیل خود برگشته و به سمت مقصد بعدی رهسپار شوید. اگر بخواهیم در مقابل مزیت های اجاره اتومبیل در تهران از معایب آن هم حرف زده باشیم باید به شلوغی و ترافیک همیشگی خیابان های تهران اشاره کرد. ترافیک عضو جدا ناپذیر شهر تهران است که البته اگر از اپلیکیشن های مسیریاب استفاده کنید آنها شما را به سمت راه های کم ترافیکتر هدایت میکنند و از طولانی ماندتان در ترافیک جلوگیری میشود.

اجاره اتومبیل فرودگاه امام

موقعیت جغرافیایی خاص فرودگاه امام و فاصله نسبتا طولانیی که با شهر تهران دارد باعث شده که رفت و آمد به این فرودگاه حتما نیاز به اجاره اتومبیل داشته باشد. جالب است بدانید که امکاناتی وجود دارد که شما به عنوان مسافری خارجی و یا بومی می‌توانید با استفاده از تلفن همراه خود برای برگشتن از فرودگاه اتومبیل اجاره کنید و با داشتن اطلاعات دقیق از قیمت ها، تنها با وارد کردن اطلاعات پرواز و زمان حدودی رسیدن به فرودگاه، اتومبیلی که برای ترانسفر فرودگاهی اجاره کرده اید، بدون هدر رفت وقت به دنبال شما می آید و شما را تا مقصد بعدی همراهی می‌کند، خواه این مقصد شهر تهران باشد خواه دیگر استان های ایران. برای مسیر رفت به فرودگاه امام هم سرویس اجاره اتومبیل وجود دارد و شما با رزرو قبلی میتوانید مطمئن باشید که اتومبیل اجاره ای شما برای فرودگاه امام با نازل ترین قیمت به موقع درب منزلتان حاضر خواهد شد و بدون نگرانی از جا ماندن از پرواز شما را به موقع به فرودگاه خواهد رساند.

اجاره اتومبیل مسافرتی

اگر ماشین ندارید و یا به هر دلیلی امکان استفاده از خودرو شخصیتان را برای سفر و سفر کردن ندارید اجاره اتومبیل مسافرتی میتواند گزینه بسیار جذابی برای شما باشد. کافی است با در دست داشتن مدارک شناسایی به نزدیک ترین مرکز کرایه اتومبیل مراجعه کرده و یا به صورت اینترنتی اقدام به اجاره اتومبیل بدون راننده کنید. فقط توجه داشته باشید که هنگام اجاره اتومبیل برای سفر به نکات مهمی مثل: تعداد سرنشینان، حداقل میزان باری که انتظار دارید با ماشین جا به جا کنید، حدود  مسافتی که میخواهید با خودرو طی کنید، نوع مسیر مسافرت مثل کوهستانی، جنگلی، کویری و... توجه کنید تا تجربه ای دلچسب از سفر کردن با  خودرو مسافرتی داشته باشید. البته لازم به ذکر است که اجاره خودرو مسافرتی فقط بدون راننده و یا برای تمام مسیر نیست بلکه میتوانید برای رفتن از مبدا به مقصد و یا برای مسیر برگشت از اتومبیل های مسافرتی استفاده کنید و برای گشت و گذار در سفر به گزینه های دیگر فکر کنید.

اجاره اتومبیل ساعتی

لازم است بدانید که اجاره اتومبیل الزاما به صورت روزانه نیست و قابلیت انطباق با خواسته مشتری را دارد از اجاره اتومبیل ساعتی گرفته تا اجاره ماهانه و سالانه. بسته به هدفی که شما از اجاره اتومبیل دارید مانند شرکت در جلسات کاری، حضور در مراسم های خاص و...  میتوانید حتی برای چند ساعت هم اقدام به اجاره خودرو کنید کافی است به شرکتی که خدمات ساعتی کرایه اتومبیل ارائه میدهد مراجعه کنید و ماشینی مطابق با نیاز و مدت زمان مورد استفاده خود اجاره کنید.

معرفی بهترین شرکت اجاره اتومبیل در تهران

انتخاب شرکتی مطمئن و متعهد برای اجاره اتومبیل از مهم ترین نکاتی است که باید برای کرایه خودرو به آن توجه کنید. پاسخگویی مناسب، راهنمایی دقیق و کامل برای اجاره بهترین و منطبق ترین خودرو با خواسته های شما، قیمت های منصفانه، تنوع خودرویی زیاد، شرایط اجاره معقول از حداقل شرایطی است که است که یک شرکت اجاره اتومبیل باید داشته باشد. اگر شما به دنبال بهترین شرکت های اجاره اتومبیل در تهران میگردید ما شرکت دریان سفر امید را به شما معرفی میکنیم. این شرکت با داشتن کادری متخصص آماده راهنمایی و ارائه هرگونه خدمات حمل و نقل به شما مشتریان عزیز میباشد کافی است با مراجعه به سایت WWW.DSOC.IR  اقدام به ثبت درخواست اجاره اتومبیل دلخواه خود کنید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم برای این کار را با شما انجام دهند. تکریم مشتری، قیمت های منصفانه، تنوع خدمات سه اصلی است که دریان سفر امید را به یکی از بهترین شرکت های اجاره اتومبیل در تهران بدل کرده. تنها تجربه یک همکاری با DSOC کافی است تا مشتری همیشگیشان شوید!

سوالات متداول اجاره اتومبیل
چه مدارکی برای اجاره اتومبیل نیاز است؟
برای اجاره خودرو مشتری موظف به ارائه گواهینامه رانندگی، یک فقره سفته یا چک به عنوان ضمانت به مبلغ ارزش خودرو درخواستی، کارت شناسایی معتبر، جواز کسب برای مشاغل آزاد و چک کارمندی برای کارمندان بخش دولتی می‌باشد.
مسئولیت تخلف با اتومبیل اجاره ای بر عهده کیست؟
طبق قوانین راهنمایی و رانندگی مسئولیت انجام هر گونه تخلف با خودروهای اجاره‌ای بر عهده راننده می‌باشد. این تخلف ممکن است تصادف، حمل مواد مخدر و یا مشروبات الکلی باشد. در این صورت راننده متناسب با خلافی که انجام داده محکوم به عدم رانندگی کردن برای مدتی یا همیشه می‌شود و یا ممکن است به حبس و قصاص متهم شود.
اجاره اتومبیل لوکس چگونه است؟
شاید فکر کنید با توجه به شرابط بد اقتصادی سوار خودرو لوکس شدن و استفاده از امکانات آن تبدیل به رویایی دست نیافتنی و دور و دراز شده. اما باید بدانید که امروزه اجاره اتومبیل لوکس یکی از خدمات پر طرفدار آژانس های اجاره اتومبیل شده. دیگر مهم نیست که شما اتومبیل لوکس را برای جلسه کاری مهم و حفظ وجهه کاری خود نیاز دارید یا برای جشن عروسی و ماندگار شدن خاطره آن ترجیح می دهید از ماشینی لوکس برای مراسم خود استفاده کنید یا نه اصلا شما یکی از دوستداران اتومبیل های شیک و خارجی هستید و دوست دارید سواری با آن را برای چند ساعت یا چند روز تجربه کنید کافی است برای اجاره اتومبیل به صورت حضوری به مراکز معتبر ارائه خدمات حمل و نقل مانند شرکت دریان سفر امید یا مراجعه به سایت آنها به آدرس WWW.DSOC.IR مراجعه فرمایید و با شرایطی آسان و قیمتی منصفانه از بین انواع و اقسام ماشین های لوکس موجود در این شرکت با توجه به علاقه و شرایطتتان یکی را برای اجاره اتومبیل انتخاب کنید.

تماس با ما