لزوم بازسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری

ای نماد
7 اردیبهشت 1399
تایید صلاحیت ۵۵ هزار راننده برای سرویس مدارس
30 شهریور 1399

لزوم بازسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری


رئیس اتحادیه مسافربری استان تهران با تاکید بر لزوم بازسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری بیان داشت: اتوبوس های فرسوده خود عاملی برای عدم انجام بموقع و بهینه خدمت رسانی است.

علی انصافی، رئیس اتحادیه مسافربری استان تهران با تاکید بر لروم بازسازی ناوگان حمل و نقل افزود: اکنون ناوگان مسافربری سال هاست که با شرایط سخت در حال فعالیت است. از سویی رانندگان هیچ گونه حمایتی نمی شوند، درآمد حاصل از فعالیت شان نیز کفاف امورات زندگی را نمی دهد، آنچه از دولت انتظار می رود، ساماندهی ناوگان مسافربری است تا بتوانیم کیفیت ارائه خدمات را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: اتوبوس های فرسوده خود عاملی برای عدم انجام بموقع و بهینه خدمت رسانی است.

انصافی در پاسخ به چگونگی واگذاری ۲۵۰ دستگاه توسط دولت به ناوگان حمل و نقل بیان داشت: ناوگان حمل و نقل تشنه نوسازی است. وعده ساخت ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و استفاده آن در حمل ونقل، تنها از سوی مسئولان اظهار گردیده، اینکه در اختیار کجا قرار می گیرد، چه تعداد به تهران و چه تعداد به شهرستان داده می شود مشخص نیست، انتظار می رود بخشی از این تعداد در اختیار اتحادیه م

سافربری قرار گیرد، همچنین دولت به تازگی اجازه خرید و و اردات کامیون های استوک(سه ساله) را صادر نموده است، این قانون اگر در حیطه اتوبوس هم انجام شود و دولت گمرکی را نیز حذف نماید می توانیم امیدوار باشیم تا حمل و نقل را ساماندهی نماییم

رئیس اتحادیه مسافربری استان تهران تاکید کرد: با توجه به درآمدهای ناموجود رانندگان که در طول مدت قرنطینه تمامی فعالانی که در حیطه سرویس به مدارس و دانشگاه ها بودند تعطیل و از کار بیکار شده اند، توان پرداخت مالیات را ندارند؛ چرا که از کار بیکار می شوند، عدم پرداخت درصدی از مالیات در سال برای دولت توسط رانندگان مبلغی به چشم نخواهد شد؛ اما همین میزان درآمد برای این افراد تاثیر بسزایی دارد، همچنین سالیانه بابت هر داد وستدی که مشمول مالیات ارزش افزوده می شود ۳ درصد از آن در اختیار شهرداری قرار می گیرد تا صرف امور حمل و نقل عمومی شود، اما این میزان هیچ وقت در اختیار ساماندهی حمل و نقل شهری قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: بارها اعلام کرده ایم و از دولت خواسته ایم تا رانندگان را بیمه  تامین اجتماعی نماید اما تاکنون خبری نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما