ایاب و ذهاب

یکی از خدمات اصلی در حوزه حمل و نقل مسافر درون شهری ایاب و ذهاب می باشد. این خدمت در ایران تحت عناوین سرویس ایاب و ذهاب کارکنان و یا پرسنل ادارات دولتی یا غیر دولتی، شرکت ها، نهادها، سازمان ها، ارگان ها، وزارتخانه ها، موسسات، صنایع، کارخانجات، بانک ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها و مدارس به مشتریان ارائه می گردد. امروزه یکی از نیازهای اصلی جوامع مدرن و پیشرفته امروزی حمل و نقل شهری و به عبارت دیگر شرکت های حمل و نقل مسافر شهری میباشد. در اغلب موارد مشتریان در قالب مناقصات رسمی و غیر رسمی نیاز خود را مبنی به بکارگیری ناوگان حمل و نقل جهت جابجایی تعدادی از مسافرین بصورت روزانه، ماهیانه و سالیانه در جراید، رسانه ها و یا سامانه های عمومی اعلام می نمایند. البته بسیاری از اشخاص حقوقی و حقیقی نیز درخواست های خود را بصورت آگهی و یا فراخوان های عمومی مطرح نمی کنند و خودشان بصورت مستقیم با شرکت و یا موسسه ای که خدمات حمل و نقل بصورت ایاب و ذهاب ارائه می دهد، وارد مذاکره شده و اقدام به عقد قرارداد می کنند. 

از جمله وسایل نقلیه ای که در حمل و نقل شهری کاربرد بسیار زیادی دارد اتوبوس، مینی بوس، ون و سواری است. شرکت های زیادی جهت ایاب و ذهاب و اجاره وسائل نقلیه در تهران و سایر شهرها وجود دارند که به کمک آنها میتوان تعداد نفرات زیادی را برای حضور در مراسمی خاص جابجا نمود.

یکی از مهم ترین عوامل بازدهی کار شرکت‌ها و ادارات حضور به موقع کارکنان و پرسنل است، ایجاد یک سرویس منظم در جابجایی کارکنان و پرسنل، درصد کوچکی از هزینه های شما را تشکیل می‌دهد. تأمین سرویس ایاب و ذهاب خدمتی است که برخی مدیران و رؤسا برای تسهیل کار کارکنان به آن‌ها ارائه می‌دهند، کارخانه‌ها، شرکت‌ها، مدارس، دانشگاه ها و بیمارستان ها و نیز مجتمع‌های تجاری از جمله مراکزی هستند که بطور معمول دارای سرویس ایاب و ذهاب هستند. سرویس ایاب و ذهاب موظف است شخص استفاده کننده را به موقع و سالم به محل مورد نظر برساند و مسئولیت زیادی از نظر حفظ ایمنی مسافران دارد به همین دلیل هنگام همکاری و منعقد نمودن قرارداد سرویس ایاب و ذهاب با ارائه دهندگان سرویس ایاب و ذهاب باید دقت لازم را به خرج داد.

اولین قدم برای شروع همکاری با این شرکت دریان سفر امید تنظیم قرارداد است، همان‌طور که گفته شد از آن جایی که این کار مسئولیت زیادی دارد، قراردادی که امضا می‌شود باید حاوی تمام نکات حقوقی و قانونی و به خصوص مقررات قانون مدنی باشد.

بخشی از وظیفه حمل و نقل شهری بر عهده دولت و بخشی نیز بر عهده شرکت ها، مجموعه ها و موسسات خصوصی میباشد. بهتر است بدانید که مجموعه های خصوصی سهم بیشتری از حمل و نقل شهری را بر عهده دارند و بیشتر جابجایی هایی که در سطح شهر ها در حال انجام میباشد، بواسطه حضور این مجموعه ها میسر شده است. شرکت ها و اشخاص بسیاری در سطح کشور خدمات ایاب و ذهاب را بصورت های متفاوت در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند، ولی مشتریان و کسانی که نیاز به این خدمات دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که متولی و مرجع قانونی و معتبر در خصوص این خدمات در ایران اتحادیه های صنفی مسافربری استانی می باشند و لذا در تهران این مهم بر عهده اتحادیه صنف مسافربری استان تهران می باشد.

پس شرکت ها و افرادی که عضو رسمی این اتحادیه ها بوده و دارای پروانه کسب صادر شده از سوی اتحادیه مسافربری باشند، در ارائه این خدمات ارجح بوده و ملزم به داشتن تمامی صلاحیت ها و گواهینامه های مرتبط خواهند بود. در نتیجه چنانچه مشتری چنین خدماتی هستید، می بایست این موارد مهم را مد نظر قرار دهید.

از آنجا که شرکت دریان سفر امید عضو رسمی اتحادیه مسافربری استان تهران بوده و دارای پروانه کسب معتبر از این اتحادیه می باشد و همچنین تمامی ابزار قانونی از جمله گواهینامه صلاحیت اداره کار و صلاحیت ایمنی را دارا می باشد و آماده حضور در مناقصات مربوط به سرویس های ایاب و ذهاب و خدمات حمل و نقل مسافر است. لازم بذکر است این شرکت عضو انجمن صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی سراسر کشور می باشد.

باید توجه کنید که بیشترین حالت ارائه خدمات ایاب و ذهاب در قالب قراردادهائی که مابین کارفرما و پیمانکار منعقد می گردد، شکل می گیرد. یک قرارداد خوب سرویس ایاب و ذهاب برای کارکنان کارخانه خیال مدیر عامل و مالک شرکت را راحت می‌کند، چرا که حضور بموقع و سلامت کارکنان یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران است. سرعت ارائه خدمات و انجام به موقع آن جهت رضایت مشتریان نیز حائز اهمیت می باشد. بنابرین انجام سریع و به موقع خدمات می تواند به بازاریابی و رضایت مشتریان کمک کند.

کارخانجات و شرکت ها برای تسهیل در تردد پرسنل و یا ارائه خدمات به مشتریان خود نیاز به سرویس دارند. هزینه ناچیز و سرعت حمل و نقل و امنیت و اطمینان از سفر از اهم موضوعات مورد توجه شرکت ها و سازمان ها بزرگ و کوچک می باشد. هزینه جابجایی و ایاب و ذهاب جزو هزینه های سنگین و غیر قابل برگشت شرکت ها و ارگان ها و موسسات بوده که با کاهش هزینه میتوان به رشد و سود آوری شرکت کمک کرد. ایجاد یک سرویس منظم در جابجایی کارکنان و پرسنل، درصد کوچکی از هزینه های شما را تشکیل می‌دهد، اما بطور قطع با تضمین این شرکت در جابجایی بموقع و ایمن بهره وری و کارایی کارکنان داخلی نیز برای مجموعه شما بیشتر خواهد بود.

سرویس ایاب ذهاب شامل سرویس رفت و آمد پرسنل و کارکنان سازمان ها و ادارات دولتی یا خصوصی، مراکز و موسسات آموزشی، شرکت ها، صنایع و کارخانجات با انواع خودروهای موردنیاز شامل اتوبوس، میدل

باس، مینی بوس و وَن و سواری می باشد.

ارائه خدمات حمل و نقل پرسنل و افراد بصورت سرویس ایاب و ذهاب درون شهری و ایاب و ذهاب بین شهری امکانپذیر می باشد که شرکت دریان سفر بر اساس نیاز شما متقاضیان عزیز بهترین و مناسبت ترین گزینه را برای شما مهیا خواهد کرد. لازم به ذکر است که مدیران این شرکت در امر ارائه و رزرو سرویس های حمل و نقل پرسنلی و ایاب و ذهاب دارای تجربه چندین ساله بوده که همین امر باعث افزایش کیفیت خدمات این مجموعه است.

در حال حاضر فرآیند انتخاب شرکت های خدماتی تحت عنوان پیمانکار در قرارداد های مربوط به خدمات ایاب و ذهاب بسیار پیچیده شده است. بدلیل اینکه سازمان ها و ادارات و ارگان های بخصوص دولتی می بایست این فرآیند را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به سرانجام برساند و این مسئله کار را هم برای کارفرما و هم برای پیمانکار با چالش همراه می کند.

اغلب خودرو هایی که در سرویس های ایاب و ذهاب درون شهری مورد استفاده قرار می گیرند، از انواع مینی بوس و اتوبوس های شهری می باشند. البته در مواردی که نیاز به حمل و نقل برون شهری و یا بین شهری می باشد می بایست از اتوبوس های بین شهری استفاده نمود. انتخاب نوع خودرو توسط کارفرما و با توجه به تعداد کارکنان و نیز مسیر های روزانه تعیین می شود. امکانات مورد نیاز اغلب این سرویس ها مجهز بودن خودرو ها به سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب و مطلوب و همچنین نظافت ظاهری راننده و وسیله نقلیه و نیز تسلط راننده به مسیرها و حضور بموقع راننده در محل های مشخص شده در قرارداد می باشد.

شرکت دریان سفر امید با مدرن ترین و مجهزترین ناوگان حمل و نقل و همچنین با استفاده از تمامی ملزومات نرم افزاری و سخت افزاری در خدمت مشتریان گرامی جهت ارائه خدمات ایاب و ذهاب مطلوب می باشد. با توجه به لزوم رعایت بعضی از نکات مهم در ارائه سرویس های ایاب و ذهاب به اطلاع کلیه مشتریان و مخاطبین می رساند که ناوگان این شرکت دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی را از قبل از شروع سفرها و در طول سفر بکار گرفته و رانندگان در خصوص مسائل رفتاری و اخلاقی آموزش های لازم را فرا گرفته اند. لازم بذکر است نظم و انظباط از اصول اعضای شرکت دریان سفر امید بوده و همواره سعی نموده طبق منشور کاری شرکت از افراد متعهد در این زمینه بهره ببرد.

در حال حاضر این شرکت با زیر پوشش داشتن تعداد قابل توجهی از خودروهای سواری، ون, ميني بوس، میدل باس و اتوبوس در مدل ها و ظرفيت هاي متفاوت آماده خدمت رساني به شرکت ها، ادارات، سازمان ها و نهادهاي بسياري در سراسر ايران مي باشد. مشخصات عمومی و فنی این خوروهای در منوی ناوگان از وبسایت شرکت قابل دسترسی است.

تأمین خودروهای متناسب با نیاز مشتری از اولویت های کارشناسان و مدیران این شرکت بوده و همواره سعی نموده در این خصوص راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی را در اختیار ایشان قرار دهند. ایاب و ذهاب یکی از خدماتی است که نیاز به حضور مداوم و پیگیری بی وقفه توسط تیم عملیاتی حمل و نقل را می طلبد، لذا شرکت دریان سفر امید روش های و الگوهای دقیقی را برای این امور در نظر گرفته است که توسط کارشناسان و پرسنل این شرکت در زمان اجرای سرویس ها به کار گرفته می شود.

از سرویس های تخصصی در خدمات ایاب و ذهاب باید به سرویس مدارس اشاره نمود، که با توجه به حساسیت موضوع شرکت دریان سفر امید تخصص و تجربه لازم را در این خصوص دارا بوده و به شما مدیران مدرسه و همچنین اولیای گرامی دانش آموزان این اطمینان می دهد که در صورت انتخاب این شرکت بعنوان پیمانکار خود، بهترین و ایمن ترین سرویس حمل و نقل را برای فرزندان خود مهیا نموده اید.

مزیت های رقابتی شرکت دریان سفر امید در زمینه ارائه سرویس های ایاب و ذهاب نسبت به دیگر رقبا، به شرح زیر است :

 • امنیت و آرامش در سفر
 • آسایش و کیفیت در سفر
 • قیمت های رقابتی و منصفانه
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • رانندگان مجرب و متعهد و با تجربه
 • استفاده از خودروهای مدل بالا و به روز
 • دارا بودن خودروها به بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه
 • ناوگان استاندارد و متنوع
 • ارائه خدمات بی واسطه و مسقیم
 • پاسخگوئی و ارتباط با مشتریان بطور متناوب
 • عملیات تعویض و جایگزینی خودرو در کمترین زمان
 • وقت شناسی و عدم تأخیر در زمان حضور در مکان های سرویس دهی
 • دارای گواهینامه های ایمنی و بهداشت (HSE)

خدمات جانبی شرکت دریان سفر امید به همراه خدمات ایاب و ذهاب به شرح ذیل است :

 • امکان تهیه خودروهای دارای طرح ترافیک جهت ورود به محدوده طرح
 • استفاده از خودروهای تشریفاتی (VIP) درصورت نیاز مشتری
 • حضور ناظرین حرفه ای و دوره دیده جهت هماهنگی و نظارت بر امور ناوگان حمل و نقل
 • ارزیابی مرتب و دوره ای کارکنان و رانندگان ناوگان با مشاوره مشتریان
 • آموزش رانندگان و سفیران ناوگان جهت ارائه استاندارد خدمات ایاب و ذهاب

سرویس های ایاب و ذهاب در واقع باید شیوه نامه ها و دستورالعمل های متفاوتی را جهت انتقال بموقع کارکنان کارفرما رعایت نموده و بدان عمل نمایند و در این راستا در اقلب قراردادهای پیمانکاری ضمانت های بسیار متنوع و سنگینی جهت حسن انجام کار از پیمانکاران اخذ شده و حتی پرداخت بخشی از حق الزحمه ایشان جهت تأییدهای فنی به انتهای قرارداد موکول می گردد.

شرکت دریان سفر امید در انجام سرویس های ایاب و ذهاب و خدمات حمل و نقل درون شهری و همچنین برون شهری استانداردهای لازم را کسب نموده و مدیران و کارشناسان این شرکت تمامی دوره های مربوطه و تخصصی از جمله گواهینامه ایمنی و بهداشت (HSE) و نیز دوره های مربوط به خدمات پیمانکاری در صنعت حمل و نقل و گواهی صلاحیت شرکت های خدماتی برگزار شده توسط اداره کار و امور اجتماعی را گذرانده و مدارک لازم را اخذ نموده اند.

کیفیت در ارائه خدمات ایاب و ذهاب بخصوص در بخش نقل و انتقال دانش آموزان مدارس و نیز دانشجویان دانشگاه ها از حسااسیت ویژه ای برخوردار می باشد و شرکت دریان سفر امید این حساسیت ها درک نموده و با بکارگیری پرسنل مجرب و با سابقه در این امور سعی نموده خطرات احتمالی این موارد را کاهش داده و در اجرای بدون نقص این خدمات کوشا باشد.

کارکنان ناوگان شرکت دریان سفر امید از میان رانندگان و سفیران کارآزموده و متعهد انتخاب شده و بصورت مرتبط و تصادفی مورد کنترل و ارزیابی قرار گرفته و نسبت به اصلاحات لازم اقدام می گردد. لذا جهت استفاده در سرویس های ایاب و ذهاب و همچنین حمل و نقل نیروی انسانی شاغل در ادارت دولتی و غیر دولتی و کارخانجات، شرکت ها، موسسات، وزارتخانه ها، بانک ها، دانشگاه ها، بیمارستان ها، مدارس بهترین گروه و کادر نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد و کمبود های موجود حین انجام سرویس ها ایاب و ذهاب به کمترین حالت ممکن می رسد.

در صفحه اینستاگرام شرکت دریان سفر امید از جدیدترین رویدادها مطلع شوید و با ما همراه باشید.

(جهت دریافت خدمات مربوط به سرویس های ایاب و ذهاب سازمان خود با ما تماس حاصل نمائید.)

6 دیدگاه
 1. آمنه اصفهانی گفت:

  با سلام اگر امکانش هست سرویسی برای اشخاص در نظر بگیرید . من میخواهم از سرویس شما استفاده کنم برای محل کارم ولی یک نفر هستم آیا چنین سرویسی دارید ؟

 2. نوروزی گفت:

  با سلام. بنده یه سرویس مدرسه میخواستم برا پسرم . ساکن مینی سیتی ، بزرگراه ارتش هستیم. مدرسه هم تو بزرگراه ارتش هست. میخواستم بپرسم برا شما مقدور هست ؟ اگر هست ، هزینه ش چقدر میشه؟
  ممنون

  • dsoc گفت:

   با سلام و وقت بخیر؛
   برای هماهنگی و اطلاع دقیق از سرویس ها لطفا با شماره ۰۲۱۴۴۱۱۷۴۵۰ تماس حاصل فرمایید.

 3. کارا گفت:

  سلام وقت بخیر ، فقط برای تهران سرویس دهی دارید یا برای شهرستان ها هم خدمات ارائه می دهید . مثلا شهر اراک، سرویس دهی برای شرکتی حدود 300 پرسنل

  • dsoc گفت:

   با سلام و وقت بخیر؛
   برای هماهنگی و اطلاع دقیق از سرویس ها لطفا با شماره ۰۲۱۴۴۱۱۷۴۵۰ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما