دربستی اتوبوس

استفاده از اتوبوس و سواری به‌ صورت دربست

دربستی اتوبوس، سواری و بین‌شهری یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید از امنیت و سرعت رسیدن به مقصد خود اطمینان حاصل کرده و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. وسایل نقلیه وسایلی هستند که برای جابه‌جایی و انتقال بار و انسان از آنها استفاده می‌شود و در دو دسته کلی جا می‌گیرند: وسایل نقلیه موتوری و وسایل نقلیه غیر موتوری.

وسایل نقلیه غیر موتوری مانند چهارپایان (اسب، قاطر و...) بسیار قبل‌تر از وسایل نقلیه موتوری وجود داشته و میان مردم رواج یافته بودند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و اختراع چرخ، وسایل نقلیه چرخ‌دار و موتوری متولد شدند که در ابتدا در اختیار کشورهای پیشرفته قرار گرفتند و به‌مرور وارد ایران نیز شدند. با ورود وسایل نقلیه چهارچرخ و موتوری تحولی عظیمی در صنعت حمل‌ونقل ایجاد شد و با پیشرفت‌هایی که در این زمینه حاصل شد وسایل نقلیه به شکل امروزی خود درآمدند. امروزه وسایل نقلیه‌ای که برای جابه‌جایی بار و انسان استفاده می‌شوند برخلاف گذشته دارای طراحی‌های متفاوت با یکدیگر هستند. هرکدام از آنها هدف خاصی داشته برای کاربرد متفاوتی نیز تولید می‌شوند.

از انواع وسایل نقلیه می‌توان به اتوبوس، خودروهای سواری، مترو و... اشاره کرد. اتوبوس یکی از قدیمی‌ترین انواع وسایل نقلیه است که در مدل‌ها و اشکال مختلف از گذشته تاکنون برای جابه‌جایی انسان‌ها متداول بوده است. برای اولین‌بار از اتوبوس در کشور فرانسه و در قرن 18 استفاده شد و اولین اتوبوسی که در ایران در خیابان‌ها مورداستفاده قرار گرفت در شهر رشت بود.

درگذشته اتوبوس‌ها از امکانات و امنیت زیادی برخوردار نبودند اما شرکت‌های خودروسازی با گذشت زمان آنها را بهبود بخشیدند و مشکلاتشان را برطرف نمودند. از اتوبوس‌ها می‌توان هم در حمل‌ونقل درون‌شهری و هم بین‌شهری برای سرویس مدرسه، کرایه دربستی، گردشگری، ترابری میان شهری و ترابری زمان‌بندی‌شده درون‌شهری بهره برد. برای سفرهای درون‌شهری اتوبوس‌ها می‌توانند تعداد افراد زیادی را در فواصل بین ایستگاه‌ها جابه‌جا کنند.

اتوبوس‌ها بر اساس تردد بین مسیرها به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

 • اتوبوس درون‌شهری
 • اتوبوس بین‌شهری
 • اتوبوس‌های ترابری
 • اتوبوس‌های مسافرتی
 • اتوبوس‌های اکسپرس

بر اساس سوخت مصرفی به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

 • اتوبوس برقی
 • اتوبوس دیزلی یا گازوئیلی
 • اتوبوس گازی
 • اتوبوس هیبریدی
 • اتوبوس هیدروژنی
 • اتوبوس دوگانه‌سوز

اتوبوس‌ها مانند تمامی وسایل نقلیه دیگر ویژگی‌های به‌خصوصی نیز دارند:

 1. درب‌های بزرگ با تعداد بالا که به‌صورت خودکار برای ورود یا خروج مسافران باز یا بسته می‌شوند.
 2. عدم وجود فضای زیاد جهت استفاده مسافر برای توشه راه
 3. امکان حمل‌ونقل مسافر به‌صورت سرپا که امری قانونی نیز هست.
 4. صندلی‌های ساده به تعداد زیاد

کار حمل‌ و نقل درون‌شهری در ایران برعهده شرکت‌های حمل‌ونقل و مسافربری درون‌شهری است که از انواع مختلفی از اتوبوس‌ها و سواری‌ها استفاده می‌کنند. این اتوبوس‌ها از برندهای ایران‌خودرو، شهاب خودرو (رنو) و عقاب افشان (اسکانیا) هستند که امکاناتی نظیر کولر، بخاری، کپسول آتش‌نشانی، هواکش سقفی، پوشش کف و... است.

یکی از شرکت‌هایی که خدمات دربستی سواری و اتوبوس را ارائه می‌دهد شرکت دریان سفر امید است که در حوزه جابه‌جایی مسافران و حمل‌ونقل فعالیت می‌کند. از دلایلی که افراد مسافرت با اتوبوس‌های شرکت دریان سفر امید را به‌عنوان وسیله نقلیه برای جابه‌جایی انتخاب می‌کنند، می‌توان به پایین بودن هزینه آن برای مسافت‌های کوتاه و طولانی، ظرفیت چند برابری اتوبوس‌ها نسبت به سواری‌ها و دارابودن ظرفیت بالای اتوبوس‌ها که آنها را برای مسافرت‌های دسته‌جمعی به همراه دوستان و خانواده بسیار مناسب می‌کند، اشاره کرد.

خاطره‌انگیزترین سفرها معمولاً آن سفرهایی هستند که به همراه خانواده تجربه می‌کنیم. پس استفاده از اتوبوس دربستی با استفاده از امکانات آن مقرون‌به‌صرفه و مناسب به نظر می‌رسد. علاوه بر مقرون‌به‌صرفه بودن از دیگر مزیت‌های دربستی اتوبوس این است که شما در یک سفر دسته‌جمعی به‌جای استفاده از چند خودروی سواری که ظرفیت کمتر از اتوبوس دارند، از یک اتوبوس با ظرفیت بالا استفاده کرده و این‌گونه در کاهش آلودگی هوا سهیم شده و از ایجاد ترافیک و شلوغی نیز جلوگیری می‌کنید. اگر از دربستی اتوبوس با راننده استفاده کنید از ایمنی سفر خود نیز اطمینان خاطر خواهید داشت چراکه رانندگان دریان سفر امید مهارت‌های بالایی در رانندگی و آشنایی کامل با جاده و خودرو دارند که می‌تواند ایمنی شما را تضمین کنند.

 

حال باید بدانیم برای ایجاد یک سفر خاطره‌انگیز چگونه می‌توانیم یک اتوبوس از دریان سفر امید دربست کنیم؟

برای اجاره یک اتوبوس دربستی بدون راننده باید سنتان بیشتر از 19 سال باشد و یک چک بانکی به میزان 20 درصد بیشتر از قیمت روز خودرو به شرکت دریان سفر امید ارائه دهید. ارائه کارت شناسایی و گواهینامه رانندگی نیز الزامی است. اگر نیاز به راننده برای اتوبوس دربستی دارید علاوه بر مدارک بالا باید مدت‌زمان سفر و تعداد روزهایی که به راننده احتیاج دارید را نیز مشخص کنید.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه دربستی اتوبوس چه هستند؟

یکی از عواملی که بر قیمت دربستی اتوبوس مؤثر است نوع خودرو از نظر امکانات است. اگر اتوبوس وی آی پی باشد به دلیل وجود امکانات بیشتر قیمت بالاتری نسبت به اتوبوس‌های معمولی خواهد داشت. اتوبوس ایرانی نسبت به خارجی و معمولی به وی آی پی از قیمت کمتری برخوردار است. از عوامل دیگر می‌توان به مدت‌زمان سفر، مسافت سفر و نوع سفر اشاره کرد.

امروزه باتوجه‌به مسافرت‌های بین‌شهری که محبوبیت و رواج زیادی پیدا کرده‌اند شرکت‌ها و سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات حمل‌ونقل، خدمات دربستی بین‌شهری را در تمامی شهرهای ایران ارائه می‌دهند.

به‌صورت معمول این شرکت‌ها خدمات خود را به‌وسیله به­روزترین و باکیفیت‌ترین خودروها ارائه می­دهند و تمامی مشتریان بدون درنظرگرفتن محدودیت‌های جغرافیایی در سریع­ترین زمان ممکن می­توانند از این خدمات استفاده کنند. شرکت دریان سفر امید تمام سعی خود را خواهد کرد تا آسان‌ترین شرایط را برای آسودگی شما فراهم کند.

چه زمانی باید از دربستی اتوبوس استفاده کنیم؟

اگر تعداد مسافران بالاتر از 40 نفر بوده و به 44 نفر برسد بهترین تصمیم این است که یک اتوبوس دربست کرده و از آن استفاده کنید. حداکثر ظرفیتی که با آن می‌توانید از دربستی اتوبوس استفاده کنید 44 نفر است. تا اینجا درباره اتوبوس و مزایای استفاده و دربست کردن آن صحبت کردیم حال به سواری و مزایای استفاده از آن می‌پردازیم.

اکنون‌که با گران شدن قیمت خودرو بسیاری از افراد توانایی خرید خودرو را ندارند برای انجام کارهای روزانه‌ای که احتیاج به وجود یک خودرو دارد چه کاری می‌توان انجام داد؟ پیشنهاد ما استفاده از خدمات دربستی است. علاوه بر افزایش قیمت خودرو عامل دیگری نیز وجود دارد که افراد را به سمت دربست کردن سواری برای مسافرت و یا انجام کارهای بین‌شهری و درون‌شهری سوق می‌دهد و آن افزایش نرخ کرایه تاکسی و دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی است.

سواری به خودرویی گفته می‌شود که قابلیت جابه‌جایی حداکثر 6 نفر را دارا است. این خودروها در مدل‌ها و اشکال مختلف تولید و بکار گرفته می‌شوند و اغلب مناسب خانواده‌های زیر 5 نفر هستند. برندها و مدل‌های مختلفی نیز دارند که در داخل ایران و خارج از آن تولید می‌شوند.

فرض کنید که در خیابانی هستید که با مسیرهای آن آشنایی نداشته و با کمبود زمان نیز روبرو هستید. در این شرایط چه باید کرد؟ دربستی سواری در این زمان به داد شما خواهد رسید. علاوه بر این از دربستی سواری برای موارد دیگری مانند جابه‌جایی بین‌شهری یا برگزاری مراسم متوفی استفاده می‌شود.

شرکت دریان سفر امید ناوگان کاملی از خودروهای سواری دارد که شما می‌توانید برای انجام سفر و یا کارهای روزمره خود از آنها استفاده کنید. از مزیت‌های دربستی سواری این است که دیگر لازم نیست بر سر قیمت با راننده خودرو جروبحث کنید، در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید، امکان انتخاب مدل‌های متنوعی از سواری را خواهید داشت و امکان دریافت خدمات اختصاصی را به دست خواهید آورد.

انواع سواری دربستی بنا بر نیاز مشتری به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 • فرودگاهی
 • بین‌شهری
 • درون‌شهری
 • توریستی

برای دربست کردن سواری از شرکت دریان سفر امید چه باید کرد؟

با دریان سفر امید شما به‌صورت شبانه‌روزی با مشخص‌کردن دقیق نقطه مبدأ و مقصد در سراسر ایران می‌توانید از خدمات دربستی سواری استفاده کنید. برای اجاره باید 30 درصد از مبلغ سرویس درخواستی خود را در هنگام رزرو پرداخت کرده و باقیمانده را در زمان حضور سواری در محل واریز نمایید. تنها مدرکی که شما برای اجاره دربستی سواری به آن احتیاج دارید کارت شناسایی است پس حتماً آن را به همراه داشته باشید.

مزیت رقابتی دریان سفر امید نسبت به سایر شرکت‌ها چیست؟

دریان سفر امید با ارائه بهترین خدمات که شامل پاسخگویی و رزرو 24 ساعته، ناوگان حمل‌ونقل کامل و به‌روز، پشتیبانی خدمات، مناسب‌ترین قیمت خدمات و... است سعی در جلب رضایت مشتریان خود داشته و در تلاش است به هدف والای خود که ارائه بهترین خدمات و دریافت رضایت مشتریان است برسد.

هزینه اجاره دربستی سواری چقدر است؟

حقیقت این است که نمی‌توان یک قیمت ثابت برای این خدمت اعلام کرد چراکه این قیمت پارامترهای متغیر زیادی مانند مدل و نوع خودرو، امکانات خودرو، مبدأ و مقصد مسافر، مسافت طی شده، ساعت حرکت و برگشت خودرو، مدت انتظار خودرو دربستی درون‌شهری، وضعیت ترافیکی جاده‌ها و خیابان‌ها و ... داشته و تابع شرایط گوناگونی قرار گرفته و تغییر می‌کند پس برای اطلاع دقیق از قیمت با شرکت دریان سفر امید تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است اگر مدت قرارداد شما طولانی باشد از خدمات ارزان‌تر و مناسب‌تری بهره‌مند خواهید شد.

اگر می‌خواهید دربستی بین‌شهری و درون‌شهری را به‌صورت روزانه انتخاب کنید باید بدانید که خدمات این شرکت 10 ساعته است و ساعات افزون بر آن هزینه مازاد خواهند داشت. همچنین تعرفه اجاره سواری دربستی بین‌شهری ثابت بوده اما درون‌شهری برحسب کیلومتر پیموده شده محاسبه می‌شود.

تماس با ما