ون تور

ون تور

تور مسافرتی

سفر، همیشه یکی از نیازهای پایه‌ای انسان است. روش‌های گوناگونی برای سفر وجود دارد. زمانی که شما تنها سفر می‌کنید تمام مسئولیت‌ها در طول سفر مانند یافتن محل اقامت، تأمین غذا، یافتن مکان‌های مناسب برای دیدن و موارد دیگر به عهده خودتان است. اگر با تور سفر کنید تمام این دردسرها حل می‌شوند. علاوه بر این یک راهنمای مسافرتی در طول سفر همراه شما است که شما را به بهترین و بکرترین مکان‌های دیدنی آن منطقه می‌برد. هر فرد باتوجه‌به شرایط خود یک روش برای سفر را انتخاب می‌کند. عده‌ای ترجیح می‌دهند با ماشین شخصی به سفر بروند، عده دیگر هواپیما را انتخاب می‌کنند و برخی هم وسایل مسافرتی عمومی را ترجیح می‌دهند. اگر انتخاب شما هر یک از گزینه‌های ون تور، اتوبوس تور و یا خودرو تور است. با دریان سفر امید همراه باشید.

ون تور

اگر قصد مسافرت گروهی را دارید انتخاب ون یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. در صورت مسافرت با ون به همراه تمام اعضای خانواده خود در تمام طول مسیر از سفر لذت می‌برید. اما ون تور برای کدام مسافرت‌ها بهتر است؟ ون برای مسافرت‌های درون استان، مسافرت‌ها با مسافت کم و خانواده‌های پرجمعیت گزینه مناسبی است. در تور با ون مواردی مانند اجاره ون با راننده یا بدون راننده، مدل ون، تعداد صندلی‌ها از جمله انتخاب‌هایی است که توسط خودتان صورت می‌گیرد.

مسافرت با تور مزیت‌های بسیاری دارد که برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 • مسافرت با ون تور بسیار ایمن است. چون ون‌ها بدنه بسیار محکمی دارند و در برابر ضربان مقاوم هستند.
 • تمامی رانندگان دریان سفر امید افراد با مهارت فراوان هستند که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی لازم استخدام شده‌اند. آن‌ها اطلاعات بسیار خوبی درباره مناطق توریستی و گردشگری دارند و می‌توانند راهنمای بسیار خوبی برایتان شوند. پس بسیار خوب است که یک راهنمای باتجربه به همراه داشته باشید که تمام جاذبه‌های گردشگری کشور را دیده است.
 • با کرایه ون تور این احساس را دارید که در یک اتاق راحت نشسته‌اید. این به دلیل امکانات فراوان ون‌ها هستند. از جمله این امکانات می‌توان به سیستم‌های تهویه مطبوع، صندلی‌های تحت شو، یخچال، پخش‌کننده‌های صوتی و تصویری، کپسول آتش‌نشانی، امکانات مسافرتی (قهوه‌جوش و چائی ساز) اشاره کرد.
 • در تور با ون تمام اعضای گروه در طول مسیر کنار یکدیگر هستید و در کنار خصوصی بودن فضا شما و عزیزانتان کنار یکدیگر هستید.
 • ون کاملاً در اختیار شماست. در طول مسیر هرکجا که بخواهید و به هر تعداد می‌توانید توقف داشته باشید و سیستم صوتی و تصویری کاملاً در اختیار شماست.

اما انتخاب نوع ون تور یکی از مهم‌ترین مراحل سفر است. دریان سفر امید انواع متفاوتی از ون‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد. از جمله: هیوندا H۳۵۰، تویوتا هایس، وانا فوتون، بلریانس، ون ایویکو، هیوندا H۱ و بنز ویتو.

هرکدام از این ون تورها امکانات خود را دارند و شما باید با توجه نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع ون باید بدانید چگونه می‌توانید یک ون تور از دریان سفر امید دریافت کنید.

ما در دریان سفر امید دو نوع کرایه ون با راننده و بی راننده را ارائه می‌دهیم. اکنون این دو نوع را بررسی می‌کنیم:

اجاره ون تور با راننده

این روش فواید بسیاری دارد چراکه شما هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر تعمیرات یا خرابی‌های احتمالی در طول مسیر ندارید.

اجاره ون تور بدون راننده

مسافران می‌توانند ون‌های توریستی بدون راننده هم کرایه کنند. اما برای این کار نیاز به مدارک و شرایط ویژه‌ای است.

اتوبوس تور

یکی از وسایل نقلیه که اتفاقاً مسافرت با آن مزایای بسیاری هم دارد، اتوبوس تور است. همه افراد با هر رده سنی می‌توانند با اتوبوس سفر کنند. در سفر با اتوبوس شما هزینه تور را پرداخت می‌کنید و نگرانی بابت خرابی خودرو، تصادف و خستگی حین رانندگی ندارید. روی صندلی خود می‌نشینید از پنجره بیرون را نگاه می‌کنید و از مسیر با آسودگی خاطر لذت می‌برید. بدون هیچ محدودیتی می‌توانید بخورید و بیاشامید

تور با اتوبوس مزایای بسیاری دارد که ما برخی از آن‌ها را بیان می‌کنیم :

 • یکی مهم‌ترین مزیت‌های تور با اتوبوس این است که شما نیاز به برنامه‌ریزی خاصی برای اتوبوس ندارید و به‌راحتی و در مدت‌زمان اندک می‌توانید آن را در هرکجا تهیه و استفاده کنید.
 • در طی تور با اتوبوس رانندگان معمولاً چند استراحت کوتاه و/یا طولانی دارند که در طی این استراحت‌ها می‌توانید وعده غذایی خود را میل کنید و اگر وسیله‌ای نیاز داشتید تهیه کنید.
 • حتی اگر قصد داشته باشید تنهایی به مسافرت بروید بازهم در اتوبوس تنها نخواهید ماند. در حین مسیر در اتوبوس یا استراحتگاه شما هم‌صحبت‌هایی پیدا خواهید کرد که می‌توانید با آن‌ها حتی پس از تور هم دوست بمانید.
 • رانندگان اتوبوس که ما استخدام می‌کنیم همواره حرفه‌ای و آموزش‌دیده‌اند، به همین دلیل است که به‌عنوان راننده اتوبوس فعالیت کنند. پس با خیال آسوده راهی سفر شوید و از مسیر لذت ببرید.
 • سفر با اتوبوس بهترین زمان است که می‌توانید به کارهای عقب‌مانده خود برسید. ایمیل‌های خود را چک کنید، مقاله بخوانید، کتاب بخوانید و یا هر کاری که دوست دارید را می‌توانید در طی مسیر انجام دهید.
 • شاید اتوبوس را وسیله نقلیه دودزایی بدانید. اما ما در دریان سفر امید از جدیدترین و بهترین اتوبوس‌ها استفاده می‌کنیم که هیچ‌گونه دود و آلاینده اضافه‌تری مه به محیط‌زیست آسیب برساند را تولید نمی‌کند.

حال که از مزیت‌های فراوان تور با اتوبوس آگاه شدید باید بدانید که ما انواع متفاوتی از اتوبوس‌های عادی و وی ای پی را ارائه می‌دهیم و به سلیقه خود هرکدام از آن‌ها را که خواستید انتخاب می‌کنید تا با آن به تور و مسافرت خود بروید و از مسیر لذت ببرید.

اتوبوس‌هایی که ما ارائه می‌دهیم  شامل اتوبوس مان، اتوبوس اسکانیا، در سه نوع درسا، مارال و کلاسیک، اتوبوس‌های ولوو هستند.

هرکدام از این اتوبوس‌ها مزایای خود را دارند. از جمله مزایا می‌توان صندلی‌های تحت شو، زیرپایی مجزا، پخش‌کننده صوتی و تصویری، یخچال، سیستم تهویه مطبوع، بلندگو، شیشه‌های دوجداره، جعبه کمک‌های اولیه، چکش اضطراری، امکانات پذیرایی (قهوه‌جوش و چائی ساز) و محفظه بار بالای سر مسافران نام برد. دریان سفر امید انواع اتوبوس‌های توریستی را برای مسافرت عالی در اختیار شما قرار می‌دهد.

خودرو تور

تور با خودرو شخصی معمولاً اولین راهی است که به فکر مسافران می‌رسد. اغلب مردم دوست دارند با وسیله‌ای که متعلق به خود آن‌هاست به سفر بروند تا بتوانند زمان سفر، مسیر، محل اقامت را خودشان انتخاب کنند و سفر را مطابق سلیقه خود مدیریت کنند. اگر قصد مسافرت بین‌شهری با مسافت کوتاهی را دارید استفاده از خودرو انتخاب مناسبی برای شماست. به‌طورکلی در سفر با خودرو باید مسافت، صبر راننده و سرنشینان، نوع جاده، امنیت مسیر و از همه مهم‌تر سالم بودن وسیله نقلیه را لحاظ کنید.

همان‌طور که می‌دانید تور با خودرو مزیت‌های بسیاری نسبت به سایر نمونه‌های تور دارد:

 • با این تورها می‌توانید مدت‌زمان دلخواه در مکان موردنظر خود بمانید.
 • در مسیر سفر هرکجا که خواستید می‌توانید برای رفع خستگی، غذا خوردن و استراحت توقف کنید.
 • انتخاب هم‌سفران به دست خودتان است و دغدغه‌هایی از قبیل نداشتن رفتار مناسب و رعایت‌نکردن هنجارهای اجتماعی توسط افراد غریبه در تور را ندارید.
 • می‌توانید به هرکجای کشور که می‌خواهید بدون محدودیت بروید و یا حتی مسیر خود را تغییر دهید.
 • تورهای معمولی معمولاً مکان‌های شلوغ و تکراری هستند اما تورهای طبیعت‌گردی با خودرو این امکان را می‌دهند که به مکان‌های بکر و خلوت بروید.
 • کنترل تهویه و درجه حرارت داخل خودرو در اختیار خود شماست.

آماده‌شدن برای تور گردشگری با خودرو مرحله مهم سفر است. در ادامه این مراحل را بررسی می‌کنیم:

 1. ابتدا مقصد خود را انتخاب کنید.
 2. نقشه تهیه کنید و مسیرتان را تعیین کنید. می‌توانید با کمک ابزارهای مسیریابی این کار را به‌راحتی انجام دهید.
 3. برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید. اگر می‌خواهید به منطقه‌ای بروید باید برای تمام مکان‌هایی که می‌خواهید آن‌ها را ببینید و دیگر اوامر برنامه‌ریزی کنید تا از وقت خود استفاده کنید.
 4. تاریخ سفر را از قبل تعیین کنید.
 5. محل اقامت خود را قبل از سفر تعیین کنید.
 6. تمامی وسایل موردنیاز برای سفر را آماده کنید.

دریان سفر امید انواع ماشین‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد تا هم با راننده و هم بدون راننده بتوانید از آن‌ها برای تور استفاده کنید. از جمله این ماشین‌ها پژو ۴۰۵، پژو پارس، سمند، رنو L۹۰، دنا، تویوتا کمری، کیا سراتو، هیوندا سوناتا، کسا اسپورتیج و هیوندا سانتافه است. تمامی این خودروهای سواری شامل امکانات کامل مانند صندلی تحت شو، سیستم تهویه مطبوع، امکانات پذیرایی بلندگو است.

اکنون باید تعیین کنید که برای رفتن به تور به چه نوع از اجاره خودرو نیاز دارید. خودرو با راننده و یا بدون راننده. هر یک از این دو نوع شرایط خاص خود را دارند و می‌توانید با رعایت آن‌ها خودروهای سواری را در اختیار بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله مسافرت رفتن با تور و مزیت‌های آن را بررسی کردیم. با برخی از وسایل نقلیه مناسب مانند ون تور، اتوبوس تور و خودرو تور و ویژگی‌های متفاوت آن‌ها آشنا شدید. اگر قصد رفتن به تور با هر یک از این وسایل را دارید حتماً نوع آن‌ها را باتوجه‌به سلیقه و شرایط خود انتخاب کنید و پیش از عقد قرارداد به طور کامل درباره جزئیات آن تحقیق کنید. می‌توانید اطلاعات کامل راجع به قیمت تور، امکانات وسیله نقلیه، مدارک موردنیاز برای اجاره وسیله نقلیه را با مراجعه به سایت دریان امید سفر و یا تماس به دست آورید.

تماس با ما