روستای ابیانه

در این مقاله ما سعی کردیم نحوه دسترسی و مسیر های منتهی به روستای ابیانه و روش های اجاره خودرو و کرایه وسیله نقلیه مناسب جهت عزیمت و سفر به روستای ابیانه را برای شما مشخص نماییم.

در ۴۰ کیلومتری شمال غربی نطنز از استان اصفهان در دامنه کوه کرکس روستایی بس کهن و دیدنی واقع است به نام ابیانه. روستای ابیانه را به اعتبار آثار و بناهای تاریخی پرتنوعش باید از زمره استثنایی ‏ترین روستاهای ایران به شمار آورد. شکوه معماری بومی و سرشار از زیبایی روستای ابیانه، آن را در شمار نمونه‏ های کم نظیرو از اماکن دیدنی اصفهان و از دیدنی‏های ایران درآورده است.

ابیانه نقطه ‏ای خوش منظره و خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی مساعدی است. در دوره صفویه هنگامی که شاهان صفوی برای ییلاق به نطنز می‏رفتند بسیاری از نزدیکان آنها و درباریان ترجیح می‏دادند در ابیانه اقامت کنند.شمار خانه ‏های روستای ابیانه در سرشماری سال ۱۳۶۱ برابر با ۵۰۰ واحد برآورد شده. این خانه‏ ها تماما بر روی دامنه ای در شمال رودخانه برزرود بنا شده است به صورتی که پشت بام مسطح خانه‏ های پایین دست، حیاط خانه‏ های بالادست را به وجود آورده است و هیچ دیواری هم آنها را محصور نمی‏سازد. در نتیجه، روستای ابیانه در وهله اول روستایی چند طبقه به نظر می‏آید که در بعضی موارد تا چهار طبقه آن را می‏ توان مشاهده کرد.

از آنجایی که ابیانه روستای مرتفع است، بهتر است فصل زمستان را برای سفر به این روستا انتخاب نکنید؛ مگر اینکه دوست داشته باشید منظره این روستای زیبا را زیر انبوه برف‌های زمستانی تماشا کنید. سعی کنید فصل گلاب‌گیری را هم برای سفر به ابیانه انتخاب نکنید. احتمالا شلوغی این روستا در فصل گلاب‌گیری شما را کلافه خواهد کرد.

مسیر دسترسی به روستای ابیانه

این روستا، هم از طریق جاده کاشان – نطنز و هم از اتوبان کاشان – اصفهان قابلیت دسترسی دارد. از دو راهی مسیر کاشان به نطنز تا ابیانه حدود ۲۲ کیلومتر فاصله است که مسیری زیبا و سر سبز می‌باشد. این مسیر، کاملا کوهستانی و دره مانند بوده و اطراف آن را باغ‌های پر درخت پوشانده است. فاصله ابیانه تا کاشان تقریبا ۹۰ کیلومتر و فاصله اصفهان تا ابیانه ۱۸۰ کیلومتر است. از مسیر جاده کاشان به اصفهان، خودتان را به جاده‌ نطنز برسانید. بعد از طی مسیر 22 کیلومتری در جاده نطنز، به ابیانه خواهید رسید.

برای رفتن به روستای ابیانه چه خودرویی مناسب است و از کدام وسیله نقلیه استفاده کنیم؟

جهت عزیمت به ابیانه روستای از انواع خودرو های گروهی و انفرادی می توان استفاده کرد. به جهت مسیر سفر به ابیانه روستای بهترین خودروی جمعی برای سفر به این روستا خودروی اتوبوس و نیز برای تعداد مسافر کمتر مینی بوس می باشد. لذا می توان از اتوبوس های تشریفاتی و کلاسیک بصورت کرایه دربستی و مینی بوس های ویژه و کلاسیک جهت اجاره دربستی استفاده نمود. در ضمن برای تعداد نفرات کمتر از 10 نفر انواع خودروهای ون در کلاس های مختلف پیشنهاد می گردد و شما می توانید به راحتی جهت اجاره ون و یا کرایه خودروهای گروهی از جمله مینی بوس و میدل باس به راحتی در وب سایت شرکت دریان سفر امید نسبت به رزرو آنلاین از طریق فرم درخواست خودرو اقدام نمایید. این شرکت آمادگی دارد انواع خودروی سواری و لاکچری را در اختیار شما قرار دهد. خودروهای این شرکت جهت خدمات کرایه دربستی اتوبوس، اجاره دربستی مینی بوس، خودروی در اختیار از جمله اجاره ون و کرایه سواری بصورت با راننده و بدون راننده آماده همکاری با شما مشتریان گرامی می باشند.

شرکت حمل و نقل دریان سفر امید با بهترین کادر عملیاتی و ناوگان متنوع از خودروهای گروهی بهترین گزینه برای اجاره و کرایه وسیله نقلیه توریستی جهت سفر به ابیانه روستای می باشد. شرکت های گردشگری و آژانس های مسافرتی می توانند جهت هماهنگی و درخواست رزرو برای برنامه ریزی تورهای یکروزه و چند روزه خود با کارشناسان شرکت دریان سفر امید تماس برقرار نمایند.

روش ها و مسیرهای ارتباطی با شرکت دریان سفر امید بشرح ذیل است :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما