غار رودافشان

در این مقاله ما سعی کردیم نحوه دسترسی و مسیر های منتهی به غار رودافشان و روش های اجاره خودرو و کرایه وسیله نقلیه مناسب جهت عزیمت و سفر به غار رودافشان را برای شما مشخص نماییم.

غار رودافشان به فاصله ۱۲۰ کیلومتری شرق تهران در نزدیکی روستایی به همین نام از توابع شهرستان دماوند واقع شده است. رودافشان روستایی سرسبز است، با باغ‌های وسیع، چشمه‌سار‌های فراوان و رودی پر آب به نام دَلی‌چای. سرچشمه دلی‌چای از آب دریاچه‌های تار و هویر است که از ذوب یخچال‌های قره داغ ایجاد شده‌اند. این غار در جنوب روستا و در دامنه جنوبی دره‌ای که رودخانه دلی‌چای در آن جاریست، قرار دارد. یکی از شاخصه‌های اصلی غار رودافشان دهانه ورودی آن است که در میان غارهای ایران جزو بزرگترین دهانه‌هاست. از دیگر ویژگی‌های غار، تالار‌های وسیع آن را می‌توان نام برد.

غار رودافشان با قدمتی در حدود ۵۶ میلیون سال که طی ۵۰ سال گذشته کشف و در سال ۸۴ به ثبت سازمان میراث فرهنگی رسیده طول غار برابر ۸۰۰ متر و دارای سه تالار و یک حوضچه می باشد و محیطی از هوای مطبوع می باشد.

مسیر دسترسی به غار رودافشان در کوه دماوند

از تهران به سمت جاده فیروزکوه حرکت کنید. ۳۰ کیلومتر پس از دماوند به روستای سید آباد می‌رسید. در سید آباد از مسیر فیروزکوه خارج شده و به فرعی سمت راست به طرف روستای کَلاک برانید. پس از کلاک به دو راهی روستای مشهد–رودافشان می‌رسید. مسیر سمت راست به سمت روستای مشهد و مسیر سمت چپ به طرف رودافشان می‌رود. 10 کیلومتر دیگر بپیمایید تا به روستای رودافشان برسید. پارکینگ غار رودافشان بعد از روستا و مقابل غار قرار دارد.

پس از عبور از رود پر آب دلی‌چای و پشت سر گذاشتن شیب نسبتا تندی در مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه به دهانه عظیم غار رودافشان می‌رسید. کل مسیر پاکوب است و به راحتی می‌توان دهانه غار را پیدا کرد؛ ولی تا لحظه آخر دهانه غار قابل مشاهده نیست. دهانه بیضی شکل این غار با ارتفاع حدود ۲۰ متر و طول ۲۹ متر، یکی از سه دهانه بزرگ غارها در ایرانه. غار رودافشان در ارتفاع ۱۹۴۵ متری از سطح دریا قرار داره و برای رسیدن به دهانه اون به حدود ۲۰ دقیقه کوهنوردی نیاز است.

برای رفتن به کویر مرنجاب چه خودرویی مناسب است و از کدام وسیله نقلیه استفاده کنیم؟

جهت عزیمت به کویر مرنجاب از انواع خودرو های گروهی و انفرادی می توان استفاده کرد. به جهت مسیر سفر به کویر مرنجاب بهترین خودروی جمعی برای سفر به این کویر خودروی اتوبوس و نیز برای تعداد مسافر کمتر مینی بوس می باشد. لذا می توان از اتوبوس های تشریفاتی و کلاسیک بصورت کرایه دربستی و مینی بوس های ویژه و کلاسیک جهت اجاره دربستی استفاده نمود. در ضمن برای تعداد نفرات کمتر از 10 نفر انواع خودروهای ون در کلاس های مختلف پیشنهاد می گردد و شما می توانید به راحتی جهت اجاره ون و یا کرایه خودروهای گروهی از جمله مینی بوس و میدل باس به راحتی در وب سایت شرکت دریان سفر امید نسبت به رزرو آنلاین از طریق فرم درخواست خودرو اقدام نمایید. این شرکت آمادگی دارد انواع خودروی سواری آفرود و موتورهای سه چرخ مخصوص حرکت در ماسه و کویر در اختیار شما قرار دهد. خودروهای این شرکت جهت خدمات کرایه دربستی اتوبوس، اجاره دربستی مینی بوس، خودروی در اختیار از جمله اجاره ون و کرایه سواری بصورت با راننده و بدون راننده آماده همکاری با شما مشتریان گرامی می باشند.

شرکت حمل و نقل دریان سفر امید با بهترین کادر عملیاتی و ناوگان متنوع از خودروهای گروهی بهترین گزینه برای اجاره و کرایه وسیله نقلیه توریستی جهت سفر به کویر مرنجاب می باشد. شرکت های گردشگری و آژانس های مسافرتی می توانند جهت هماهنگی و درخواست رزرو برای برنامه ریزی تورهای یکروزه و چند روزه خود با کارشناسان شرکت دریان سفر امید تماس برقرار نمایند.

روش ها و مسیرهای ارتباطی با شرکت دریان سفر امید بشرح ذیل است :

برای رفتن به غار رودافشان چه خودرویی مناسب است و از کدام وسیله نقلیه استفاده کنیم؟

جهت عزیمت به غار رودافشان از انواع خودرو های گروهی و انفرادی می توان استفاده کرد. به جهت مسیر پرپیچ و خم کوهستانی دماوند بهترین خودروی جمعی برای سفر به این غار خودروی میدل باس می باشد که از نظر ابعاد از اتوبوس کوچکتر و از مینی بوس بزرگتر است. البته این مسئله به تعداد مسافران این سفر نیز بستگی مستقیم دارد؛ لذا می توان از اتوبوس های تشریفاتی و کلاسیک بصورت کرایه دربستی و مینی بوس های ویژه و کلاسیک جهت اجاره دربستی استفاده نمود. در ضمن برای تعداد نفرات کمتر از 10 نفر انواع خودروهای ون در کلاس های مختلف پیشنهاد می گردد و شما می توانید به راحتی جهت اجاره ون و یا کرایه خودروهای گروهی از جمله مینی بوس و میدل باس به راحتی در وب سایت شرکت دریان سفر امید نسبت به رزرو آنلاین از طریق فرم درخواست خودرو اقدام نمایید.

شرکت حمل و نقل دریان سفر امید با بهترین کادر عملیاتی و ناوگان متنوع از خودروهای گروهی بهترین گزینه برای اجاره و کرایه وسیله نقلیه توریستی جهت سفر به جاذبه های طبیعی ایران و طبیعت گردی در مناطق متنوع سراسر کشور می باشد. شرکت های گردشگری و آژانس های مسافرتی می توانند جهت هماهنگی و درخواست رزرو برای برنامه ریزی تورهای یکروزه و چند روزه خود با کارشناسان شرکت دریان سفر امید تماس برقرار نمایند.

روش ها و مسیرهای ارتباطی با شرکت دریان سفر امید بشرح ذیل است :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما