کویر مرنجاب

در این مقاله ما سعی کردیم نحوه دسترسی و مسیر های منتهی به کویر مرنجاب و روش های اجاره خودرو و کرایه وسیله نقلیه مناسب جهت عزیمت و سفر به کویر مرنجاب را برای شما مشخص نماییم.

مرنجاب نام یک کاروانسرا و قنات متعلق به دوران صفویه بوده و مناطق کویری اطراف آن هم به همین نام شهرت پیدا کرده‌اند. کویر مرنجاب در استان اصفهان و در شمال شهرستان آران و بیدگل قرار گرفته است. این منطقه در زمان صفویان، در مسیر جاده‌ی ابریشم قرار گرفته بود و یکی از محل‌های محبوب شاه عباس صفوی بود. تا جایی که اسناد تاریخی می‌گویند نام مرنجاب را پادشاه محبوب صفوی انتخاب کرده است. شکل اصلی نام این منطقه «مرد رنج آب» بوده که نشان از سختی تامین آب شیرین در منطقه داشته است. گذر زمان و تغییر در واژگان از این نام مرنجاب را ساخته است.

در شمال آن دریاچه نمک آران و بیدگل، در غرب آن کویر مسیله، دریاچه نمک حوض سلطان وحوض مره، در شرق  کویر بند ریگ و پارک ملی خبر و جنوب آن شهر آران و بیدگل قرار دارند. مسیرهای مختلفی برای رفتن به کویر مرنجاب وجود دارد مانند مسیر خالدآباد از توابع شهرستان ابوزیدآباد در جنوب شرقی کاشان، یا مسیر گرمسار. اما بهترین و متداول‌ترین راه برای رفتن به این منطقه از سمت شهر کاشان است. مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل از توابع کاشان در استان اصفهان واقع شده است و فاصله این کویر تا آران و بیدگل ۵۳ کیلومتر، تا کاشان ۶۲ کیلومتر و تا اصفهان ۷۲۰ کیلومتر است.

اگر از تهران حرکت ‌کنیم باید ابتدا از یکی از خروجی‌های تهران وارد آزادراه تهران- قم شویم. مسیر را به سمت عوارضی ورودی قم ادامه دهیم و بعد وارد آزادراه قم- کاشان بشویم. در این مسیر از آب شیرین، سن سن و مشکات باید بگذریم و از طریق فرعی، خودمان را به روستای یزدل برسانیم. بعد از یزدل، مسیر را تا روستای کوچک علی‌آباد باید برویم. بعد از رسیدن به نوش‌آباد هم باید به سمت شهرستان آران و بیدگل ادامه مسیر دهیم.

بهترین زمان سفر به کویر مرنجاب چه وقت است؟

سفر به کویر در هر فصلی زیبایی‌های خاص خود را دارد. اما با خنک شدن هوا سفر به این منطقه طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. بهترین زمان سفر به کویر به طور کلی اواسط پاییز و اواخر آبان‌ماه است، زیرا مسیر خشک و هوا مطبوع است. در کل، از ابتدای پاییز تا اوایل بهار زمان مناسبی برای سفر به مرنجاب به شمار می‌رود زیرا هوا در این زمان در مقایسه با ماه‌های دیگر معتدل‌تر و خنک‌تر می‌شود.

برای رفتن به کویر مرنجاب چه خودرویی مناسب است و از کدام وسیله نقلیه استفاده کنیم؟

جهت عزیمت به کویر مرنجاب از انواع خودرو های گروهی و انفرادی می توان استفاده کرد. به جهت مسیر سفر به کویر مرنجاب بهترین خودروی جمعی برای سفر به این کویر خودروی اتوبوس و نیز برای تعداد مسافر کمتر مینی بوس می باشد. لذا می توان از اتوبوس های تشریفاتی و کلاسیک بصورت کرایه دربستی و مینی بوس های ویژه و کلاسیک جهت اجاره دربستی استفاده نمود. در ضمن برای تعداد نفرات کمتر از 10 نفر انواع خودروهای ون در کلاس های مختلف پیشنهاد می گردد و شما می توانید به راحتی جهت اجاره ون و یا کرایه خودروهای گروهی از جمله مینی بوس و میدل باس به راحتی در وب سایت شرکت دریان سفر امید نسبت به رزرو آنلاین از طریق فرم درخواست خودرو اقدام نمایید. این شرکت آمادگی دارد انواع خودروی سواری آفرود و موتورهای سه چرخ مخصوص حرکت در ماسه و کویر در اختیار شما قرار دهد. خودروهای این شرکت جهت خدمات کرایه دربستی اتوبوس، اجاره دربستی مینی بوس، خودروی در اختیار از جمله اجاره ون و کرایه سواری بصورت با راننده و بدون راننده آماده همکاری با شما مشتریان گرامی می باشند.

شرکت حمل و نقل دریان سفر امید با بهترین کادر عملیاتی و ناوگان متنوع از خودروهای گروهی بهترین گزینه برای اجاره و کرایه وسیله نقلیه توریستی جهت سفر به کویر مرنجاب می باشد. شرکت های گردشگری و آژانس های مسافرتی می توانند جهت هماهنگی و درخواست رزرو برای برنامه ریزی تورهای یکروزه و چند روزه خود با کارشناسان شرکت دریان سفر امید تماس برقرار نمایند.

روش ها و مسیرهای ارتباطی با شرکت دریان سفر امید بشرح ذیل است :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما