کرایه سواری توریستی


سواری توریستی به خودروهایی گفته می‌شود که با هدف توریستی و گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی این خودرو به نوعی است که آرامش و آسایش را برای توریست به ارمغان می‌آورند. مسافران می‌توانند پس از رسیدن به شهر مورد نظر خود اقدام به کرایه سواری توریستی بکنند. با توجه به این که هنوز افراد زیادی وجود دارند که درباره چگونگی اجاره سواری توریستی اطلاعات کافی ندارند در این مقاله در این باره صحبت می‌کنیم.

 

 

کرایه سواری توریستی

سئوالات متداول
1به چه خودرو هایی سواری توریستی گفته می شود؟
سواری توریستی به خودروهایی گفته می‌شود که با هدف توریستی و گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی این خودرو به نوعی است که آرامش و آسایش را برای توریست به ارمغان می‌آورند. مسافران می‌توانند پس از رسیدن به شهر مورد نظر خود اقدام به کرایه سواری توریستی بکنند.
2اجاره سواری توریستی چه مزایایی دارد؟
یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای رفت و آمد راحت اجاره سواری توریستی است. علاوه بر راحتی، اجاره سواری توریستی از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است. همچنین توریست به صورت شخصی برنامه خود را تنظیم می‌کند و هر زمان که بخواهد ماشین در اختیار خواهد داشت.
3سواری های توریستی به چند دسته تقسیم می شوند؟
سواری‌های توریستی در دو دسته لوکس و اقتصادی تقسیم بندی می‌شوند.
4چه مدارکی برای اجاره سواری توریستی نیاز است؟

  • داشتن حداقل سن ۲۰ سال
  • گواهینامه رانندگی معتبر با حداقل اعتبار زمانی ۶ ماه
  • ارائه مدرکی معتبر برای احراز محل شغلی و یا محل سکونت شخص کرایه کننده (فقط برای اتباع ایرانی)
  • ارائه کارت شناسایی معتبر

کرایه سواری توریستی

مزایای کرایه سواری توریستی

یکی از مشکلات اغلب افراد علاقه‌مند به سفر، پیدا کردن وسیله نقلیه برای جابجا شدن است. دیدن مکان‌های گردشگری و توریستی یکی از مهم‌ترین مقاصد سفر است. یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای رفت و آمد راحت کرایه سواری توریستی است. علاوه بر راحتی، اجاره سواری توریستی از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است. همچنین توریست به صورت شخصی برنامه خود را تنظیم می‌کند و هر زمان که بخواهد ماشین در اختیار خواهد داشت.

یکی دیگر از مزیت‌های اجاره سواری توریستی امکان رفت و آمد دسته جمعی به مکان‌های دیدنی است. اغلب مواقع افراد با خانواده یا دوستان خود مسافرت می‌کنند. با کرایه سواری می‌توانند از امکان گردش دست جمعی لذت ببرند و وقت خود را مدام برای پیدا کردن ماشین یا تاکسی جهت رفت و آمد صرف نکنند.

اجاره سواری توریستی

اجاره سواری توریستی

نکات مهم در اجاره سواری توریستی

هنگام اجاره سواری توریستی توجه به نکات زیر باعث خواهد شد تا مسافران بتوانند با توجه به نیاز خود انتخاب مناسب داشته باشند. این نکات عبارتند از:

سواری‌های توریستی در دو دسته لوکس و اقتصادی تقسیم بندی می‌شوند. نرخ کرایه هر کدام متفاوت است. با توجه به بودجه موجود باید سواری مناسب را انتخاب کرد.

کرایه ماشین توریستی به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و طولانی مدت امکان پذیر است. هنگام اجاره سواری توریستی باید تعداد روز و یا ساعات کرایه ماشین مشخص شود.تعداد نفرات باید به شرکت اجاره خودرو اعلام شود.نحوه تحویل‌گیری خودرو مشخص شود. مشتری می‌تواند خود را در محل مورد نظر خود مانند فرودگاه یا هتل تحویل بگیرد.هنگام اجاره سواری توریستی باید مشخص شود که آیا مشتری نیازمند راننده است یا خیر. در مورد قوانین شرکت در مورد سوخت خودرو کرایه‌ای پرس و جو شود.

بیشتر بخوانیم : اجاره میدل باس توریستی

کرایه سواری توریستی با راننده

کرایه ماشین در شرکت‌های اجاره خودرو به صورت راننده و بدون راننده امکان پذیر است. با توجه به این که راننده‌های سواری‌های توریستی در اغلب موارد در مورد مکان‌های دیدنی و گردشگری اطلاعات کافی در دست دارند به همین خاطر می‌توانند یک راهنمای خوب در مسافرت باشند. نرخ اجاره سواری توریستی با راننده بیشتر از نرخ کرایه بدون راننده است. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که تمام رانندگان افراد قابل اعتماد و حرفه‌ای هستند که از سابقه کافی برخوردار هستند.

کرایه سواری توریستی

مدارک لازم برای اجاره سواری توریستی

همان طور که قبلا اشاره کردیم کرایه ماشین به دو صورت با راننده و بدون راننده امکان پذیر است. مدارک لازم برای کرایه سواری با راننده شامل کارت شناسایی معتبر و پرداخت ۵۰ درصد از کرایه خودرو است. مابقی مبلغ کرایه در پایان خدمات اجاره خودرو توسط مشتری به صورت نقد و یا از طریق کارت اعتباری پرداخت می‎شود. مدارک لازم برای اجاره سواری توریستی بدون راننده عبارتند از:

داشتن حداقل سن ۲۰ سال

گواهینامه رانندگی معتبر با حداقل اعتبار زمانی ۶ ماه

ارائه مدرکی معتبر برای احراز محل شغلی و یا محل سکونت شخص کرایه کننده (فقط برای اتباع ایرانی)

ارائه کارت شناسایی معتبر

بیشتر بخوانیم : اجاره مینی بوس توریستی

اجاره سواری توریستی

اجاره سواری توریستی

نرخ اجاره سواری توریستی

قیمت کرایه سواری توریستی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به همین خاطر نمی‌توان نرخ ثابتی برای اجاره سواری توریستی مشخص کرد. اما در حالت کلی قیمت کرایه با توجه به موارد زیر مشخص می‌شود:

نوع خودرو انتخابی: شرکت‌های اجاره خودرو انواع مختلفی از سواری‌ها را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند. نرخ برخی از سواری‎های توریستی نسبت به سایر سواری‌ها بیشتر است.

سال تولید خودرو: یکی دیگر از  مواردی که در تعیین قیمت سواری توریستی تاثیر گذار است، سال تولید خودرو است. هر چقدر سال تولید خودرو جدیدتر باشد قیمت کرایه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تعداد روزهای کرایه: اجاره سواری توریستی به صورتی ساعتی و روزانه امکان پذیر است. هر چقدر ساعات و تعداد روز کرایه سواری افزایش پیدا کند، قیمت اجاره سواری توریستی نیز افزایش پیدا می‌کند. البته توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که هر چه تعداد روز بیشتری برای کرایه خودرو در نظر گرفته شود، از نظر نرخ روزانه برای مشتری به صرفه‌تر خواهد بود.

تاریخ کرایه:  ایامی که برای کرایه ماشین در نظر گرفته شده است یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت اجاره سواری توریستی است. زیرا در ایام تعطیل به ویژه در ایام عید که تقاضا برای کرایه ماشین افزایش پیدا می‌کند، کرایه ماشین با نرخ بیشتری امکان پذیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما